MLSZ: a Honvéd és a DVSC pénzbüntetést kapott szurkolói rendzavarás miatt

R. B.R. B.
2021.08.26. 11:12
null
Szurkolói rendbontás miatt büntetett az MLSZ (Fotó: Dömötör Csaba)
A Magyar Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága pénzbüntetésben részesítette az NB I-ben szereplő Budapest Honvédot és a Debreceni VSC-t. A másodosztályú Siófok szektorbezárást kapott szurkolói rasszista megnyilvánulása miatt.

 

„A FEB összevont eljárás alapján két sportszervezetet, a Honvédot a DVSC és a Paks elleni hazai és az Újpest elleni idegenbeli bajnoki mérkőzései kapcsán a szurkolói által elkövetett rendzavarásaiért, valamint a DVSC-t, a Honvéd elleni idegenbeli és az Újpest elleni hazai bajnoki mérkőzései kapcsán a szurkolói által elkövetett rendzavarásaiért és mérkőzésrendezéssel kapcsolatos szabályzati előírások megsértéséért pénzbüntetésben részesítette” – áll az mlsz.hu közleményében.

A Debreceni VSC a hivatalos honlapján jelezte, kétmillió forintot kell fizetnie büntetésként. A hajdúsági klub közölte, vizsgálja a fellebbezés lehetőségeit.

A szövetség tájékoztatójából az is kiderült, hogy az NB II-es Siófoknak a következő hazai bajnoki találkozóján le kell zárnia az F-szektort a nézők elől, mert a Vasas elleni meccsen szurkolói rasszista módon nyilvánultak meg.

A fegyelmi bizottság augusztus 25-i határozatait ide kattintva elolvashatja!

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
10 órája

Francia támadót szerződtetett a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
Tegnap, 13:09

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

Közel az egyezség, az MTK-hoz igazolhat a Honvéd támadója – NS-infó

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 11:21

Debrecenből került 19 éves belső védő a ZTE-hez

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:31

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32
Ezek is érdekelhetik