NB I: az MLSZ megbüntette az FTC-t, a DVSC-t és a ZTE-t

2022.05.06. 10:33
null
Munkában a Fradi-tábor az Újpest elleni derbin (Fotó: Árvai Károly)
A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) fegyelmi bizottsága az FTC-t, a DVSC-t és a ZTE-t is pénzbüntetés megfizetésére kötelezte a rend megzavarásával kapcsolatos szurkolói cselekményekért a legutóbbi ülésén hozott határozatában.

 

Az FTC-t a Debreceni VSC és az Újpest FC elleni hazai, valamint a Bp. Honvéd elleni idegenbeli mérkőzésen a rend megzavarásával kapcsolatos szurkolói cselekményekért (megbotránkoztató, obszcén kifejezések bekiabálása, az ellenfél szurkolóit sértő molinó kihelyezése, mérkőzés rendbontás miatti felfüggesztése és nagy mennyiségű pirotechnikai eszköz ismételt használata) büntette meg.

A Debreceni VSC-t az FTC és a Kisvárda elleni idegenbeli, valamint a Mol Fehérvár elleni hazai mérkőzésen tapasztaltak (megbotránkoztató, obszcén kifejezések bekiabálása, tárgy játéktérre történt bedobása és pirotechnikai eszköz használata), a Zalaegerszegi TE FC-t a Honvéd és a Paks elleni hazai, valamint az Újpest elleni idegenbeli meccsen történtek (megbotránkoztató, obszcén kifejezések bekiabálása és a játékvezető pénzérmével történt megdobása) miatt marasztalták el.

A DVSC rendszeresen beszámol a klubra kirótt pénzbüntetések összegéről, ez most sem maradt el: a debrecenieknek ezúttal 1.2 millió forintot kell fizetniük – az idényük mérlege eddig 7.85 millió forint.

A május 5-i határozatokról szóló MLSZ-közlemény ide kattintva olvasható el!

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
7 órája

Francia támadót szerződtetett a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
Tegnap, 13:09

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

Debrecenből került 19 éves belső védő a ZTE-hez

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:31

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

Lengyel bajnok, bolgár kupagyőztes kapust igazolt a DVSC

Labdarúgó NB I
2026.06.19. 12:01
Ezek is érdekelhetik