Negyven éve jutott fel először a Siófok az NB I-be

2025.06.22. 09:31
null
Bódi Zoltán csapatkapitány szerint a változatlanság volt az élvonalba negyven évvel ezelőtt feljutott Siófoki Bányász labdarúgócsapatának egyik titka.

 

A csapat tagjai szombaton a város egyik patinás éttermében ünnepelték a kerek évfordulót. Bódi az MTI-nek úgy nyilatkozott: a feljutás a sikersorozatuk egyik állomása volt, hiszen egy évvel korábban, 1984-ben első, és azóta is egyetlen másodosztályú együttesként megnyerték a Magyar Népköztársasági Kupát, egy esztendővel később pedig benn maradtak az NB I-ben.

„Az évek során az NB I felé menetelve kialakult egy közösség, ami olyan erőt képezett, amivel ezeket az eredményeket el tudtuk érni. Igazán nagy eredményt rövid idő alatt nem lehet elérni. Ahhoz is kettő-három-négy szezon, tehát több év közel változatlanság kellett, hogy ez a csapat ilyen magas szinten összekovácsolódjon” – magyarázta a korábbi kiváló középpályás.

Bódi Zoltán kiemelte Szigeti János szakosztályvezető szerepét, aki rendkívüli érzékkel igazolt játékosokat, ennek köszönhetően a keretük évről évre erősebbé vált. Ez a Rába ETO elleni kupadöntőben csúcsosodott ki, és a feljutásnál, majd a bennmaradásnál is megmutatkozott, de már akkor is voltak jelei, amikor a másodosztályban szerepelt a Siófok. Példaként felidézte, hogy abban az idényben csak úgy estek ki a Budapesti Honvéddal szemben az MNK-ból, hogy ő kihagyott egy büntetőt, Horváth I László lövése után pedig a labda megállt a hatalmas esőzés miatt kialakult tócsában.

A volt csapatkapitány szerint az is jelentősen közrejátszott a sikereikben, hogy a játékosok egy része már a pályafutása vége felé járt, és úgy tekintettek a lehetőségekre, mint egy-egy utolsó nagy eredményre. Hozzájuk fizikálisan felnőttek olyan meghatározó fiatalok, mint Brettner Csaba, vagy a néhai Olajos Sándor.

„Olyan élmények voltak ezek, amelyeknek köszönhetően a mai napig összejövünk, ez nagyon szép és felemelő érzés. Mindannyian büszkék lehetünk egy ilyen csapatra. A halandóság nagyon fontos kérdés, és ha van lehetőségünk látni egymást, akkor mindenképpen összejövünk. Már kerek évforduló sem kell hozzá” – mondta Bódi.

 

Legfrissebb hírek

NB I: Szlovéniában folytatja az Újpest grúz védője – hivatalos

Labdarúgó NB I
12 órája

Felkészülés: nem bírt egymással az Újpest és a kolozsvári Universitatea

Labdarúgó NB I
14 órája

Felkészülés: a Nyíregyháza kétgólos vereséget szenvedett a Wolfsbergtől

Labdarúgó NB I
14 órája

Győzelemmel vette vissza régi nevét a Honvéd a Kisvárda ellen

Labdarúgó NB I
15 órája

Felkészülés: Jurek Gábor mesternégyesével az MTK legyőzte a Kazincbarcikát

Labdarúgó NB I
2026.06.26. 21:50

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
2026.06.26. 16:51

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 22:23

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26
Ezek is érdekelhetik