Portugáliában folytatja a ZTE-től távozó középpályás – hivatalos

PATAKI GYULAPATAKI GYULA
2025.07.04. 09:05
null
Jack Ipalibo 17 bajnokin játszott a ZTE-ben (Fotó: Kovács Péter)
A portugál labdarúgó-bajnokság másodosztályában szereplő Torreense a saját hivatalos oldalain jelentette be a volt zalaegerszegi Jack Ipalibo szerződtetését.

Jack Ipalibo szerződése június 30-án lejárt a Zalaegerszegnél, és miután a felek nem hosszabbítottak, a középpályás távozott az NB I-es csapattól.

A 27 éves nigériai középpályás máris csapatot talált magának, a 2025–2026-os idényben a portugál Torreense futballistája lesz, az O Jogo beszámolója szerint ő a Torres Vedras-i együttes hetedik nyári szerzeménye.

Ipalibo 17 bajnokin kétszer volt eredményes a ZTE-ben. Új csapata az előző bajnokságban az ötödik helyet szerezte meg a másodosztályban, nyolc ponttal lemaradva a már osztályozós helyen záró, harmadik helyezett Vizelától.

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A ZALAEGERSZEGI TE FC-NÉL
Érkezők: Fabricio Amato (argentin, Estudiantes de La Plata – Argentína, legutóbb kölcsönben: Independiente Rivadavia – Argentína), Bakti Balázs (Puskás Akadémia FC, kölcsön után végleg), Nagy Zsombor (MTK Budapest, szabadon igazolhatóként)
Kölcsönbe érkezők: Krajcsovics Ábel (Bp. Honvéd, ismét kölcsön), Joseth Peraza (Costa Rica-i, AD San Carlos – Costa Rica), Skribek Alen (Paksi FC)
Kölcsönből visszatértek: Huszti András (Fehérvár FC), Klausz Milán (NK Nafta – Szlovénia), Papp Csongor (Szentlőrinc), Senkó Zsombor (NK Nafta – Szlovénia)
Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek: Wolf Gergő
Kiszemeltek: 
Távozók: Anderson Esiti (nigériai, Diósgyőri VTK, szabadon igazolhatóként), Sztefanosz Evangelu (görög, Nyíregyháza Spartacus, szabadon igazolhatóként), Jack Ipalibo (nigériai, Torreense – Portugália, szabadon igazolhatóként), Medgyes Sinan (magyar-szlovák, Kisvárda, szabadon igazolhatóként), Bojan Szankovics (szerb-horvát, Nyíregyháza Spartacus, szabadon igazolhatóként), Olekszandr Szafronov (ukrán, szabadon igazolható), Szalay Szabolcs (FK Csíkszereda – Románia, legutóbb kölcsönben NK Nafta – Szlovénia), Sajbán Máté (Diósgyőri VTK, szabadon igazolhatóként)
Kölcsönbe távozók: – 
Kölcsönből visszatért klubjához: Almási László (szlovákiai, Baník Ostrava – Csehország) 
Távozhatnak/érdeklődnek irántuk: Marko Cubrilo (bosnyák), Szendrei Norbert (Nyíregyháza Spartacus)

 

Legfrissebb hírek

Nyers Ádám az MTK-ban folytatja pályafutását – hivatalos

Labdarúgó NB I
4 órája

Visszatért az NB II-es Diósgyőrhöz Molnár Gábor – hivatalos

Labdarúgó NB II
4 órája

NB II: távozik a rutinos középpályás Karcagról; még egy évet marad Kecskeméten az FTC-védő

Labdarúgó NB II
7 órája

Nagy a bizonytalanság az NB II-ből kieső Békéscsabánál, egy kezdőcsapatnyi játékos távozhat

Labdarúgó NB II
8 órája

Bejelentette Markgráf Ákos érkezését az Újpest

Labdarúgó NB I
Tegnap, 20:59

A ZTE bejelentette a Ferencvárostól érkező csatár szerződtetését

Labdarúgó NB I
Tegnap, 14:25

NB II: rutinos érkező Kecskeméten; hatan távoztak Gyirmótról, az egyikük Bobál Gergely

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 23:34

Az Újpest bejelentette Szappanos Péter szerződtetését

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 16:34
Ezek is érdekelhetik