Kubatov Gábor: Ha a Fradinak ez lenne az érdeke, hátrébb tudnék lépni

R. P.R. P.
2026.06.23. 15:07
null
Fotó: Micheller Szilvia
Interjút adott a Blikknek Kubatov Gábor, a Ferencváros elnöke. A beszélgetésben szóba került, hogy a kormányváltás miként hat a klub költségvetésére, miért kell szűkíteni a labdarúgócsapat keretét, hogy miért nem valósult meg a több milliárdos Fradiváros-projekt, miért döntött úgy a futballcsapat vezetőedzője, Robbie Keane, hogy nem folytatja a munkát.

 

„Nem tudjuk még pontosan, mert a mi költségvetésünk sportévről sportévre szól, és nem lehet tudni, pontosan milyen szándékai vannak az új kormányzatnak válaszolta a Blikknek adott interjújában Kubatov Gábor arra a kérdésre, hogy a kormányváltás milyen hatással lehet a klub jövőjére. – Ami szerencse, hogy én kifejezetten jó viszonyt ápolok az új sportállamtitkárral, van köztünk, azt hiszem, egy kölcsönös tisztelet. Nyáron lesz egy találkozónk, amikor tisztázni tudjuk legalább a fő irányokat.”

Az anyagi lehetőségekkel, a jövőképpel kapcsolatban Kubatov Gábor felhozta a magyarszabályt és a szponzori támogatásokat is, ugyanakkor fontos kérdés az is, hogy mennyit veszít a klub a kormányváltással.

„…Sok minden mozog a költségvetésünkben. Nem tudjuk például, lesz-e »magyarszabály«. Van egy-két vitatott játékosunk, akik tavaly letették az állampolgársági esküt, magyarok lettek, de lehet, hogy a következő szezonban már nem fognak magyarnak minősülni. És ezzel az egésszel nem lenne semmi baj, de nekem van egy elvi álláspontom, hogy a visszamenőleges jogalkotás nem túl tisztességes. Ez a politikában is igaz, meg a sportban is. De ugyanilyen problémás kérdés szerintünk a tévéközvetítési jogokból befolyó összeg elosztása. Mert ha a tavalyi szezon harminc legnézettebb tévés meccséből huszonkilenc a Fradi meccse volt, akkor mi miért kapunk ugyanannyi pénzt a közvetítésekből, mint mondjuk a Zalaegerszeg? És akkor Szerencsejáték Zrt. vagy az MVM támogatásáról még nem is beszéltünk. Közel háromezer sportoló van a klubban, nagyjából háromszáz edzővel. Az háromszáz család. Nekik nem tudom azt mondani most, hogy talán bejön a várt pénz, talán nem…”

Labdarúgó NB I
1 órája

Botka Endre: Borbély Balázs csapatot próbál kialakítani, ami eddig picit a háttérbe szorult

Kedden útra kelt Ausztriába az európai kuparajtra készülő Ferencváros labdarúgócsapata.

 

A labdarúgók mellett a sikeres szakosztályok közé tartozik a férfi és női vízilabda és a női kézilabda is, Kubatov szerint ezeknek a költségvetésével nincs gond.

„Én csodálkoznék, ha az új kormányzatnak az lenne az elképzelése, hogy nem kell az a nemzeti büszkeség, amit a Ferencváros vízilabdacsapata behoz, nem kell az a nemzeti büszkeség, amit a női kézilabdacsapat be tud hozni, aminek egyébként egy jelentős része a magyar kézilabda-válogatottnak is a gerince.”

A cikkben szóba került a Népligetbe tervezett Fradiváros, amely milliárdos támogatású projekt volt, de amely nem valósult meg. Ugyanakkor Kubatov Gábor az okok mellett hangsúlyozza, hogy minden forinttal el tudnak számolni.

„A Fradivárosról csak annyit, hogy az egy kiváló projekt volt, talán a legnagyobb fájdalom, hogy azt nem hajthattuk végre. Egy nagyon komoly előkészítő munka volt, évekig tárgyaltunk a szakosztályokkal, mire van szükségük, racionális tervet készítettünk egy nagyon komoly tervezőirodával, nagyon komoly jogászokkal, nagyon komoly fővárosi egyeztetésekkel. Gyakorlatilag háromhavi munka kellene, hogy a kiviteli terveket meg lehessen csinálni. Csakhogy közben olyan helyzetbe került az európai gazdasága a háború miatt, hogy minden magyarországi fejlesztést leállítottak, aminek nem volt megnyitott építési naplója. Nekünk nem volt, ezért ezt nem tudtuk befejezni. De a Fradivárosra fordított pénz minden fillérje a Ferencvárosban van, méghozzá pont úgy, hogy a magyar állam az adott támogatást nekünk megadta. Ezért aztán minden vizsgálat elé, minden nyomozás elé én tiszta szívvel és teljesen transzparensen állok oda. Ebből nekem, a felügyelőbizottságnak vagy a Fradi vezetésének semmiféle problémája nem lesz.”

Robbie Keane nem folytatta a munkát a labdarúgók vezetőedzőjeként, pedig bajnokságot és Magyar Kupát is nyert, továbbá az Európa-ligában nagyszerűen menetelt, bravúros szerepléssel a nyolcaddöntőig jutott a csapattal. Azonban az anyagi lehetőségek meghatározzák a jövőbeni terveket, és ez nem teljesen illett az ír edző elképzeléseibe.

„Robbie-val nagyon őszintén beszéltünk a lehetőségekről. Megmondtuk, hogy kisebb kerettel és csökkentett bérköltségekkel kell dolgoznia az idei évben. Nem tudunk igazolni pénzért, csak ingyen igazolható játékost, és neki kellett eldöntenie, ilyen helyzetben marad-e velünk, vagy sem. Üljünk át az ő székébe, mert az is egy érdekes perspektíva, hogy ő mit lát. Ő egy kiváló edző volt Izraelben, bajnokot csinált, eljött Magyarországra, magyar bajnokot, aztán magyar kupagyőztest csinált. Tehát az ő edzői karrierje fölfelé ível, most nem lehet megtörni. Ezért aztán ő a távozás mellett döntött. Sajnálta nagyon, szerette Budapestet, a klubot, a szurkolókat, de végül érthető volt, hogy így döntött.”

Az ősszel tisztújító kongresszust tartanak a Ferencvárosnál. Bár Kubatov Gábor valószínűleg újra jelölteti magát az elnöki posztra, az interjúban kijelentette, hogy ha úgy alakul, hátra tudna lépni.

„Nekem mindig a Fradi érdeke volt az első. Ha a Fradinak ez lenne az érdeke, hogy olyan tulajdonos, olyan szponzor, olyan ember kerülne ide, aki méltó erre a posztra, természetesen hátrébb tudnék lépni.”

 

 

Legfrissebb hírek

Botka Endre: Borbély Balázs csapatot próbál kialakítani, ami eddig picit a háttérbe szorult

Labdarúgó NB I
1 órája

A ZTE bejelentette a Ferencvárostól érkező csatár szerződtetését

Labdarúgó NB I
2 órája

Újpest: Markgráf Ákos orvosi vizsgálaton vett részt – NS-infó

Labdarúgó NB I
4 órája

NB I 2026–2027, PROGRAM, EREDMÉNYEK

Labdarúgó NB I
4 órája

A portugál Filipe Celikkaya lett a ZTE vezetőedzője – hivatalos

Labdarúgó NB I
20 órája

Vágódeszkát és faasztalokat is készít – Toon Raemaekers-interjú

Képes Sport
Tegnap, 16:51

Ferencváros: új szerződést kötött az elefántcsontparti középpályás – hivatalos

Labdarúgó NB I
Tegnap, 16:00

NS-infó: együttműködés jöhet a ZTE és a Nafta között – Zalaegerszegről érkezhet edző, játékos is

Labdarúgó NB I
Tegnap, 15:34
Ezek is érdekelhetik