Drága mulatság lehet az MLSZ-nek a zöld-fehérek jogtalan kizárása

2007.07.06. 15:13
Jelentős összegű kártérítést követel az FTC Labdarúgó Zrt. a Magyar Labdarúgó-szövetségtől, miután a nemrég megszületett jogerős határozat értelmében jogellenesek voltak azok a döntések, amelyek az FTC-nek a licencet megadó korábbi határozatát hatályon kívül helyezték. Petró László, a Ferencváros jogi képviselője az Inforadiónak elmondta, a klub több, mint kétszáz millió forintra számíthat.
Ha már a csapat nem is, a jogászok helyreálllíthatják a klub becsületét
Ha már a csapat nem is, a jogászok helyreálllíthatják a klub becsületét
Ha már a csapat nem is, a jogászok helyreálllíthatják a klub becsületét
Ha már a csapat nem is, a jogászok helyreálllíthatják a klub becsületét

Petró László szerint hatalmas anyagi és erkölcsi kár érte a Ferencvárost, és mi sem természetesebb, hogy jogi úton próbálnak elégtételt venni az egyesületet ért veszteségek miatt. A zöld-fehérek jogi képviselője elmondta több, mint kétszáz milliós összegre számíthat a klub, ha megnyeri a pert a Magyar Labdarúgó-szövetség ellen.

A Legfelsőbb Bíróság három napja hagyta helyben a Fővárosi Ítélőtábla határozatát, mely szerint a kilencedik kerületi alakulat kizárása az élvonalból jogtalan volt. Ezek után semmi akadálya nincs a szövetség elleni kártérítési per megindításának.

A Petró által említett összeg több, a Ferencvárost a másodosztályú tagsága miatt elkerülő, pénzösszegből tevődik össze.

Miután alsóbb ligában indult, a Fradi elveszítette legfőbb támogatóját, a T-mobile-t. A főszponzor a kizárás után az addigi 150 millióról 50 millió forintra csökkentette a csapat évi támogatását. Ezt tehette, hisz a szerződésben foglalt juttatásokhoz a Fradinak az első osztályban kellett (illetve kellett volna) szerepelnie.

Továbbá bizonyíthatóan csökkent a csapat reklámértéke, valamint komoly károkat okozott a közvetítési díjak elmaradása is. A játékosok eladásából befolyt összegre is kihatott a ( most már nyugodtan mondhatjuk: jogtalan) lépése a Kisteleki István vezette szövetségnek.

A zöld-fehér klubnak nem vagyoni jellegű kártérítési igénye is van a súlyos presztízsveszteséget követően, ugyanis a csapat százhét éves fennállása során először kényszerült a másodosztályba.

Folytatás a bíróságon.

Takács Tibor szerint az összeg a négyszáz millió forintot is elérheti

Az FTC Labdarúgó Zrt. igazgatósági tagja az MTI-nek adott nyilatkozatában (sikeres per esetén) már 200-400 millió forint közötti kártérítési összegről beszél. Takács Tibor elmondta a jogtalan kizárásból fakadó anyagi károk megtérítése mellett azért is keresetben támadják az MLSZ-t, mert nem a sporttörvénynek megfelelően osztott szét a klubok között a közvetítési jogdíjak értékesítéséből származó bevételt.
MTI
Legfrissebb hírek

Az új idényben OTP Bank Liga lesz a labdarúgó NB I hivatalos neve

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 14:30

Vági Márton: Az MLSZ gazdálkodása biztos lábakon áll

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 08:33

Aleksander Ceferin köszönetet mondott Csányi Sándornak a sikeres BL-döntő-rendezésért

Bajnokok Ligája
2026.06.02. 19:37

NB III: megvannak az osztályozós párharcok – a SZAC és a Gyöngyös már feljutott

Labdarúgó NB II
2026.06.02. 13:06

Horváth Dávid veszi át Kemenes Szabolcs helyét az U17-es és az U19-es válogatottnál – hivatalos

Magyar válogatott
2026.06.01. 11:29

NS-infó: a fiatal- és a magyarajánlásról tárgyalt az MLSZ – Gómez és Corbu már nem számít hazai játékosnak

Labdarúgó NB I
2026.06.01. 09:18

Válogatott: sportpszichológussal bővült a szakmai stáb

Magyar válogatott
2026.05.29. 15:33

A következő idényben már nem Fizz Liga lesz az NB I neve – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.05.26. 17:35
Ezek is érdekelhetik