MLSZ: három évre eltiltották a kupameccsen verekedő pécsieket

2013.09.07. 13:02
A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) Baranya Megyei Igazgatósága két játékost három, egyet pedig két évre eltiltott mindennemű sporttevékenységtől, miután augusztusban a Baranyai Magyar Kupában a Pécsi Dinamó–Bicsérd mérkőzésen összeverekedtek a pályán.

A bama.hu beszámolója szerint az MLSZ végül Péterfai Gábort, a Bicsérd futballistáját és Demhardt Tamást, a Dinamó játékosát egyaránt három, Dirner Ádámot, a Dinamó labdarúgóját pedig két évre tiltotta el mindennemű sporttevékenységtől. A bama.hu beszámolója szerint az MLSZ végül Péterfai Gábort, a Bicsérd futballistáját és Demhardt Tamást, a Dinamó játékosát egyaránt három, Dirner Ádámot, a Dinamó labdarúgóját pedig két évre tiltotta el mindennemű sporttevékenységtől.

„A huszonötödik percben, 0–0-s állásnál a bicsérdiek egyik játékosa, Péterfai Gábor megütötte és megrúgta a Dinamó futballistáját, Salamon Dávidot. Erre tömegverekedés tört ki, a focisták egymást verték. Nem tehettem mást, lefújtam a kupatalálkozót, mi pedig bevonultunk az öltözőbe. Hozzánk egy ujjal sem nyúltak, nem is volt félelemérzetünk, egy rossz szót sem kaptunk. A labdarúgók nem velünk, hanem egymással voltak elfoglalva. Később, amikor civil ruhában kijöttünk az öltözőből, már lecsillapodtak a kedélyek” – nyilatkozta Kiss Bálint játékvezető korábban a bama.hu-nak a mérkőzésről.

Az eltiltások mellett a Bicsérd és a Dinamó is köteles a következő három hazai mérkőzésére a saját költségén szövetségi ellenőrt fogadni. Ezen felül a Bicsérd csapatának 80 ezer, a Dinamónak pedig 20 ezer forintos pénzbüntetést kell befizetnie.

Legfrissebb hírek

Az új idényben OTP Bank Liga lesz a labdarúgó NB I hivatalos neve

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 14:30

Vági Márton: Az MLSZ gazdálkodása biztos lábakon áll

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 08:33

Aleksander Ceferin köszönetet mondott Csányi Sándornak a sikeres BL-döntő-rendezésért

Bajnokok Ligája
2026.06.02. 19:37

NB III: megvannak az osztályozós párharcok – a SZAC és a Gyöngyös már feljutott

Labdarúgó NB II
2026.06.02. 13:06

Horváth Dávid veszi át Kemenes Szabolcs helyét az U17-es és az U19-es válogatottnál – hivatalos

Magyar válogatott
2026.06.01. 11:29

NS-infó: a fiatal- és a magyarajánlásról tárgyalt az MLSZ – Gómez és Corbu már nem számít hazai játékosnak

Labdarúgó NB I
2026.06.01. 09:18

Válogatott: sportpszichológussal bővült a szakmai stáb

Magyar válogatott
2026.05.29. 15:33

A következő idényben már nem Fizz Liga lesz az NB I neve – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.05.26. 17:35
Ezek is érdekelhetik