NB II: az ősztől két új külföldi játékos is pályán lehet egy csapatban

2014.02.21. 18:57
null
Godslove és Thiago is már régebb óta a Dunaújváros tagja, így rájuk nem vonatkozik a szabály. (Fotó: Korponai Tamás)
Az MLSZ székházában ülésezett az NB II-es bizottság, amely után Margitai Zoltán elnök elmondta, hogy javaslatuk szerint a jövőben – az eddigiektől eltérően – két külföldi játékos is „büntetlenül” pályán lehet egy csapatban, mivel problémát jelent, hogy az NB I-ből kieső csapatoknál több külföldi labdarúgó is a keret tagja. Emellett az ősztől az NB II-es játéknapok egybeeshetnek az NB I-es versenynapokkal.

 

„A mai ülés kulcsfontosságú volt a következő szezontól kiírt kupákkal és bajnokságokkal kapcsolatban – mondta Margitai Zoltán, az NB II-es bizottság elnöke. – A bizottság több fontos kérdést tárgyalt meg, melyet javaslat formájában terjeszt az MLSZ elnöksége elé. Fontos leszögezni, hogy a bizottság egyetért az MLSZ azon törekvéseivel, melyekben az NB I-et és az NB II-t közelebb akarja hozni egymáshoz. Ezért javasolni fogjuk az elnökségnek, hogy a következő szezontól az NB II-es játéknapok essenek egybe az NB I-es versenynapokkal. Ezzel elő tudjuk segíteni a csapatainkban játszó korosztályos válogatottak szerepeltetését, segítjük a hazai versenynaptár kialakítását, és nem utolsósorban a Ligakupa játéknapjait is könnyebben tudja majd kijelölni az MLSZ. A Ligakupával kapcsolatos előterjesztésünk szerint a kupa sorozata a tavasszal az alsó ágon is folytatódna, további tétmérkőzéseket teremtve csapatainknak.”

Az ülésen megtárgyalták még az infrastrukturális szabályzatot, a klublicencet, a külföldiek szerepeltetését, az utánpótlás-bajnokságok helyzetét, illetve a fiatalok és külföldiek szerepeltetéséről is szó esett.

„A csapatok véleményét meghallgatva leszögezhetem, hogy az egy csoportra történő átszervezés megfelelő döntésnek bizonyult – folytatta Margitai. – Ugyanez mondható el a kötelező U22-es labdarúgók szerepeltetéséről, melyet javasolunk a következő idényben is fenntartani. A külföldiek szerepeltetése már megosztja a másodosztályú csapatokat – ez akkor jelent majd igazi problémát, ha az NB I-ből kiesőknél több külföldi labdarúgó is játszani fog. A probléma feloldására javaslatunk szerint az ősztől a pályán maximum két, újonnan igazolt külföldi játékos szerepeltetésére lenne lehetőség. Hangsúlyozom, ez csak javaslat, a végső szót az elnökség mondja ki. Ami viszont egyhangú javaslat lesz a következő versenykiírásban, az az, hogy a csapatok kötelesek lesznek összefoglalókat készíteni saját mérkőzéseikről, amelyet az MLSZ Tv rendelkezésére kell bocsátaniuk.”

Az MLSZ jelenlegi NB II-es szabályzata szerint ha egy klub újabb külföldi labdarúgót igazol, elveszíti a központi marketingbevétel rá eső részét – tehát elméletileg nem zárható ki a külföldi játékosok szerződtetése, de anyagi okok miatt ezt egyetlen csapat sem tette meg a szabály nyári életbelépése óta. Ez a szabály változhat meg a nyártól a javaslat szerint.

Legfrissebb hírek

NB II: távozik a rutinos középpályás Karcagról; még egy évet marad Kecskeméten az FTC-védő

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 15:00

Michalecz szerint 10-15 százalékkal csökkennek az átlagbérek az NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 12:01

Olvasóink a Szentlőrinc-támadó 45 méteres gólját látták a legszebbnek az NB II tavaszi szezonjában

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 15:50

NB II: Nagykanizsáról igazolt belső védőt a Szeged

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 12:42

NB II: a Mezőkövesd és a Szeged is harmadosztályú gólkirállyal erősített

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 07:07

NB II: sok távozó a DVTK-nál, a Vidinél, Csákváron és Kécskén, a Kecskemét már öt játékost szerződtetett – átigazolási körkép

Labdarúgó NB II
2026.06.12. 13:57

Pazar gólok az NB II-ben: szavazzon a másodosztály legszebb tavaszi találatára!

Labdarúgó NB II
2026.06.11. 07:58

Az új idényben OTP Bank Liga lesz a labdarúgó NB I hivatalos neve

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 14:30
Ezek is érdekelhetik