ZTE: vádat emeltek a rendőrökre támadó szurkoló ellen

2014.04.29. 11:16
A Zalaegerszegi Nyomozó Ügyészség vádat emelt a helyi szurkoló ellen, aki még egy tavaly februári ZTE–Videoton Magyar Kupa-mérkőzés (4. forduló, 3:6) után rendőrökre támadt.
„A 2013. február 9-én a ZTE–Videoton labdarúgó mérkőzésen a hazai és a vendég szurkolók összeverekedtek, ezért a biztonsági szolgálat rendőri segítséget kért. Az intézkedés során több garázdát elfogtak, majd őket előállításuk végett a stadion keleti szektorából a főbejárathoz kísérték – állt az ügyészségi közleményben – Ezt észlelte a főbejárat közelében levő kb. 15-20 főből álló csoport. Az egyik egerszegi szurkoló kiabálni kezdett és arra buzdította a társait, hogy az elfogott személyeket szabadítsák ki a rendőri őrizetből. A hőzöngő csoport fenyegetően megindult a rendőrök felé, akiket csak az azonnali könnygázspray alkalmazásával lehetett megállítani. A csoport megtorpanását kihasználva a rendőröknek a még ekkor is kiabáló, és támadásra bujtogató terheltet sikerült a csoportból kiemelni, elfogni és a rendőrkapitányságra előállítani."
Legfrissebb hírek

Szexuális erőszak vádjával bíróság elé áll a marokkóiak és a PSG sztárja

Foci vb 2026
2026.06.19. 10:40

Ghánai tiltakozás elutasított vízum miatt

Foci vb 2026
2026.06.13. 16:01

Real Madrid: tovább folytatódik a jogi hercehurca a Bernabéuban tartott koncertek ügyében

Spanyol labdarúgás
2026.06.10. 20:54

Közel 800 előállítás Franciaországban a BL-döntő miatt

Bajnokok Ligája
2026.05.31. 17:23

Váratlan szöglet zavarta össze az egerszegi védelmet a kupadöntőn

Labdarúgó NB I
2026.05.11. 08:38

Hajnal Tamás: Bántott minket, hogy az előző két döntőt nem tudtuk megnyerni

Labdarúgó NB I
2026.05.10. 10:04

Gundel-Takács Bence: Jövő héten megpróbálunk ismét borsot törni a Ferencváros orra alá!

Labdarúgó NB I
2026.05.10. 09:34

Gruber Zsombor: Kicsit bosszankodtam, mert én voltam kijelölve a tizenegyesre

Labdarúgó NB I
2026.05.10. 08:11
Ezek is érdekelhetik