NB II: kötelező 2 fiatal játékos szerepeltetése az új szezonban

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2016.07.28. 13:36
A Nemzeti Sport Online tavaly exkluzív anyagban számolt be a másodosztályú labdarúgócsapatokat érintő központi finanszírozásról, amelynek egyik részét a fiatal játékosok szerepeltetése adta. Az MLSZ elnökségének döntése alapján az előző bajnokságban három 20 év alatti labdarúgó kezdőként szerepeltetése után járt komoly bevétel a kluboknak, bár ekkor még nem volt kötelező a fiatalok pályára küldése. Mostantól két, 1996. január 1-je után született labdarúgót mindenképpen játszatnia kell a csapatoknak.

A Balmazújváros honlapja számolt be a fiatalok szerepeltetésével kapcsolatos változásokról, felidézve az elmúlt bajnokságban a fiatalok szerepeltetése után járó MLSZ-dotációt:

Az a klub, amelyiknek az NB II-es mérkőzések bármelyikén csak hazai játékos, és köztük legalább 3 ösztönzött korú játékos (1-1 fő 1995/1996/1997. január 1-én vagy utána született játékos) van a kezdőcsapatában, ennek elismeréseképpen a klub az adott mérkőzésen az ösztönzött korú játékosok által pályán töltött minden percért 7500 Ft elismerésben részesül, oly módon, hogy az 1997. január 1-én vagy később született játékos által játszott perceket 1,5-szeres, az 1996. január 1. és december 31. között született játékos által játszott perceket 1,25-szoros szorzóval kell számolni."

Ez a fenti MLSZ-szabály a most induló bajnokságban már nem él. A fiatalok játszatását az NB II 2016-2017. évi versenykiírása szabályozza, valamennyi együttesre vonatkozóan. Mostantól két, 1996. január 1-je után született játékost kötelező szerepeltetniük a csapatoknak.

A bajnokságban résztvevő csapatoknak a mérkőzéseikre legalább 2 fő 1996.01.01. és utána született labdarúgót kell nevezniük. A labdarúgóknak végig a pályán kell lenniük, kivéve, ha a játékosokat kiállították, vagy az adott csapat a cserelehetőségét kimerítette, majd ezt követően fogyatkozik sérülés miatt 10 vagy 9 főre."

Az NSO úgy tudja, hogy a szabályzat be nem tartása fegyelmi vétséggel jár, viszont az MLSZ továbbra is pénzzel honorálja a fiatal labdarúgók szerepeltetését.

Az NB II 2016–2017-es szezonja július 31-én, vasárnap kezdődik.

Legfrissebb hírek

NB II: távozik a rutinos középpályás Karcagról; még egy évet marad Kecskeméten az FTC-védő

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 15:00

Michalecz szerint 10-15 százalékkal csökkennek az átlagbérek az NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 12:01

Olvasóink a Szentlőrinc-támadó 45 méteres gólját látták a legszebbnek az NB II tavaszi szezonjában

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 15:50

NB II: Nagykanizsáról igazolt belső védőt a Szeged

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 12:42

NB II: a Mezőkövesd és a Szeged is harmadosztályú gólkirállyal erősített

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 07:07

NB II: sok távozó a DVTK-nál, a Vidinél, Csákváron és Kécskén, a Kecskemét már öt játékost szerződtetett – átigazolási körkép

Labdarúgó NB II
2026.06.12. 13:57

Pazar gólok az NB II-ben: szavazzon a másodosztály legszebb tavaszi találatára!

Labdarúgó NB II
2026.06.11. 07:58

Az új idényben OTP Bank Liga lesz a labdarúgó NB I hivatalos neve

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 14:30
Ezek is érdekelhetik