NB II: pénzbüntetéssel motiválná csapatát Lipcsei Péter

2018.11.15. 16:27
A labdarúgó NB II-ben szereplő Soroksár SC vezetőedzője, Lipcsei Péter a klub honlapjának nyilatkozott a csapat elmúlt hetekben mutatott gyengébb teljesítményéről, illetve elmondta: a nagyobb hibákat vétő játékosoknak pénzbüntetést kell fizetniük.

A Soroksár négy meccs óta nyeretlen a másodosztályban. A legutóbbi három mérkőzését egy héten belül kellett lejátszania a fővárosi gárdának, ami rányomta a bélyeget a teljesítményére: A Csákvár és a Békéscsaba ellen döntetlenre végzett hazai pályán, míg Győrben, az ETO-tól vereséget szenvedett.

Sajnos azt kell mondanom, elfogytunk a végére – kezdte visszatekintőjét Lipcsei Péter. – Fröhlich Roland és Huszák Tamás már korábban kidőlt a sorból, Lakatos István lebetegedett, Orosz Márkra előreláthatólag idén már nem számíthatok, valamint Molnár Róbert és Albert Ádám is maródi lett. Összesen tizenhat játékosunk maradt, s ezt az erőltetett menetet így nehéz volt végigcsinálni. Mindent figyelembe véve le a kalappal a fiúk előtt, hogy egyáltalán így kijöttünk a sorozatmeccsekből.

A vezetőedző szerint a rengeteg egyéni hiba következménye a gyengébb teljesítmény, így kénytelen financiális büntető módszerekhez nyúlni.

Nem tanulunk a hibáinkból, ugyanazokat a bakikat követjük el a szezon eleje óta. Annak idején Garami Józsi bácsi vezette be nálunk, hogy a súlyos hibát vétőnek formális büntetést kellett fizetnie. Most én is ezzel próbálkozom. A büntetéspénz a csapatkasszába kerül, az összeget aztán csapatépítő programokra fordítjuk.”

A Ferencváros korábbi ikonikus futballistája az interjú további részében elmondta: reméli, hogy a csapat minél hamarabb visszatér a jó útra, és a hátralévő három mérkőzésükön minél több pontot tudnak majd gyűjteni.

Legfrissebb hírek

NB II: távozik a rutinos középpályás Karcagról; még egy évet marad Kecskeméten az FTC-védő

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 15:00

Michalecz szerint 10-15 százalékkal csökkennek az átlagbérek az NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 12:01

Olvasóink a Szentlőrinc-támadó 45 méteres gólját látták a legszebbnek az NB II tavaszi szezonjában

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 15:50

NB II: Nagykanizsáról igazolt belső védőt a Szeged

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 12:42

NB II: a Mezőkövesd és a Szeged is harmadosztályú gólkirállyal erősített

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 07:07

NB II: sok távozó a DVTK-nál, a Vidinél, Csákváron és Kécskén, a Kecskemét már öt játékost szerződtetett – átigazolási körkép

Labdarúgó NB II
2026.06.12. 13:57

Pazar gólok az NB II-ben: szavazzon a másodosztály legszebb tavaszi találatára!

Labdarúgó NB II
2026.06.11. 07:58

A DVTK-tól távozó Roguljic Banja Lukában folytatja – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.10. 09:29
Ezek is érdekelhetik