NB II: csaknem félmillió forintot gyűjtött a Vác a helyi mentőknek

F. B.F. B.
2020.05.02. 14:59
null
Pénz mellett maszkokat is adományozott a Vác a helyi mentőknek (Fotó: Füzesi Bálint)
Jótékonykodott a labdarúgó NB II-ben szereplő Vác FC, a klub vezetői, szakmai stábja és játékosai csaknem félmillió forinttal és maszkok vásárlásával támogatták a váci mentőállomást – tudta meg a Nemzeti Sport Online.

 

A váci mentőállomás előtt megtartott átadási eseményen a Vác FC-t Belák Gyula ügyvezető, Burzi Attila vezetőedző és Rusvay Gergely asszisztens edző képviselte, illetve a játékosok közül jelen volt Halasi Péter, Dulló Martin és Bonivárt Erik.

Két héttel ezelőtt megfogalmazódott bennünk, hogy szeretnénk jótékonykodni azokért, akik kiteszik a lelküket a városért és a régióban élő emberekért a járvány közepette – mondta Belák Gyula. – Ezért a Vác FC úgy döntött, hogy fizetésünk egy részét a váci mentőállomásnak ajánljuk fel, hogy segítséget nyújtsunk nekik a szolgálatuk ellátásában. Az alapítvány számlájára átutaltunk csaknem ötszázezer forintot, emellett maszkokat is vásároltunk nagy értékben.”

Ballai Attila, a Mentőszolgálat megbízott állomásvezetője megköszönte a segítséget és elmondta, hogy az összegből betegőrző monitorokat tudnak majd vásárolni.

Rusvay Balázs, a váci mentőállomás korábbi vezetője hozzátette, hogy számára nagy dolog, hogy a nem éppen könnyű helyzetben lévő váci labdarúgócsapattól kaptak támogatást.

Nagyon köszönjük a segítséget, amelynek külön értéke van, hiszen ismerjük a csapat helyzetét – ecsetelte. – Ez a gesztus is bizonyítja, hogy él, létezik a váci futball.”

Legfrissebb hírek

NB II: távozik a rutinos középpályás Karcagról; még egy évet marad Kecskeméten az FTC-védő

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 15:00

Michalecz szerint 10-15 százalékkal csökkennek az átlagbérek az NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 12:01

Olvasóink a Szentlőrinc-támadó 45 méteres gólját látták a legszebbnek az NB II tavaszi szezonjában

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 15:50

NB II: Nagykanizsáról igazolt belső védőt a Szeged

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 12:42

NB II: a Mezőkövesd és a Szeged is harmadosztályú gólkirállyal erősített

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 07:07

Aranyos Imre élete ajándékának tekinti, hogy Csank János keze alatt futballozhatott

Labdarúgó NB I
2026.06.13. 07:14

NB II: sok távozó a DVTK-nál, a Vidinél, Csákváron és Kécskén, a Kecskemét már öt játékost szerződtetett – átigazolási körkép

Labdarúgó NB II
2026.06.12. 13:57

Pazar gólok az NB II-ben: szavazzon a másodosztály legszebb tavaszi találatára!

Labdarúgó NB II
2026.06.11. 07:58
Ezek is érdekelhetik