NB II: már a labdás edzéseknél tart Szimcso Viktor

F. B.F. B.
2020.05.25. 18:52
null
Jól halad Szimcso Viktor rehabilitációja (Fotó: eto.hu)
Szépen halad a labdarúgó NB II-ben szereplő ETO játékosa, Szimcso Viktor felépülése, aki még szeptemberben, az ETO FC Győr–Nyíregyháza Spartacus bajnokin Gulyás Máté brutális belépőjének következtében szenvedett súlyos térdsérülést – számolt be róla az eto.hu.

 

A 22 éves Szimcso Viktor jelenleg Kovács Tamás erőnléti edzővel készül.

„Nagyon örülök, hogy végre elkezdhettem a labdás edzéseket, és boldog vagyok, hogy ilyen hosszú idő után – még ha külön is – újra egy pályán edzhetek a csapattal – ecsetelte a klubhonlapon a szélső. – Jól érzem magam, néha kis fáradtságot érzek a térdemben, de már mindenféle mozgást tudok végezni. Nagyon várom már, hogy újra a csapattal készülhessek, remélem, minél hamarabb elérünk oda is.”

Kovács Tamás szerint a fokozatosság elvét szem előtt tartva igyekeznek a szélsőt megfelelő állapotba hozni.

„A műtét után Szimcso Viktor hónapokon keresztül gyógytornázott, első lépésben a térd mozgástartományának a visszaállítása, majd a combizom megerősítése következett – ecsetelte az erőnléti edző. – Ez hosszú hónapok munkájának eredménye volt, melynek végén elkezdhetett futópadon futni. Ezután elkezdhettünk a pályán dolgozni, és az egyenes vonalú futás után oldalirányú munkát, irányváltásokat végezni. Ezt a labdás, technikai gyakorlatok követték – jelen pillanatban minden intenzitáson és irányban tud dolgozni. Két hét múlva szeretnénk megcsinálni azokat a teszteket, amelyek szükségesek ahhoz, hogy visszatérhessen a csapatedzésekre, de amikor ez megtörténik, akkor is korlátozásokkal kell visszaintegrálni a csapatba. Először nem ütközhet a társaival, fokozatosan térhet vissza a párharcokba és a teljes edzésbe. Az új idény kezdetén viszont szeretnénk, hogy tevékeny része legyen a csapatnak.”

Legfrissebb hírek

NB II: távozik a rutinos középpályás Karcagról; még egy évet marad Kecskeméten az FTC-védő

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 15:00

Michalecz szerint 10-15 százalékkal csökkennek az átlagbérek az NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 12:01

Olvasóink a Szentlőrinc-támadó 45 méteres gólját látták a legszebbnek az NB II tavaszi szezonjában

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 15:50

NB II: Nagykanizsáról igazolt belső védőt a Szeged

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 12:42

NB II: a Mezőkövesd és a Szeged is harmadosztályú gólkirállyal erősített

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 07:07

NB II: sok távozó a DVTK-nál, a Vidinél, Csákváron és Kécskén, a Kecskemét már öt játékost szerződtetett – átigazolási körkép

Labdarúgó NB II
2026.06.12. 13:57

Pazar gólok az NB II-ben: szavazzon a másodosztály legszebb tavaszi találatára!

Labdarúgó NB II
2026.06.11. 07:58

A DVTK-tól távozó Roguljic Banja Lukában folytatja – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.10. 09:29
Ezek is érdekelhetik