NB II: Sidibe megkapta a magyar állampolgárságot, játszhat a DEAC-ban

R. B.R. B.
2021.01.14. 12:26
Csütörtökön magyar állampolgársági esküt tett Ibrahima Sidibe, a Debreceni VSC korábbi szenegáli labdarúgója, aki így a tavasszal pályára léphet az NB II-ben a Debreceni EAC színeiben.

A Nemzeti Sport októberben jelezte, a 40 esztendős támadó magyar állampolgár lehet. A DEAC a hivatalos honlapján beszámolt arról, hogy Sidibe csütörtökön letette az esküt, így ismét számíthat rá a debreceni együttes.

A DVSC-vel két NB I-es bajnoki címet nyerő Sidibe a 2019–2020 idényben alapembere volt a harmadosztályban aranyérmes DEAC-nak. A 40 éves szenegáli támadó a nyár elején nem rendelkezett magyar állampolgársággal, így a klub a szabályok értelmében nem szerepeltethette a másodosztályban – pontosabban, ha pályára lépett volna bajnoki meccsen, akkor a klub elesik a központi bevételektől.

Sidibe 2005 nyarán költözött először Magyarországra, két és fél évet töltött el Debrecenben, mielőtt a belga Sint-Truidenhez igazolt. Belgiumban ezt követően a Beerschotnál és a Westerlónál is futballozott, majd 2012-ben visszatért a Lokihoz, aztán 2016 nyarán a belga harmadosztályú KSK Hasselthez szerződött. Onnan jött vissza 2018 tavaszán Magyarországra, az akkor még NB III-as DEAC-ba, ahol összesen 51 hivatalos mérkőzésen 22 gólt szerzett.jelezte, a 40 esztendős támadó magyar állampolgár lehet. A DEAC a hivatalos honlapján beszámolt arról, hogy Sidibe csütörtökön letette az esküt, így ismét számíthat rá a debreceni együttes.

A DVSC-vel két NB I-es bajnoki címet nyerő Sidibe a 2019–2020 idényben alapembere volt a harmadosztályban aranyérmes DEAC-nak. A 40 éves szenegáli támadó a nyár elején nem rendelkezett magyar állampolgársággal, így a klub a szabályok értelmében nem szerepeltethette a másodosztályban – pontosabban, ha pályára lépett volna bajnoki meccsen, akkor a klub elesik a központi bevételektől.

Sidibe 2005 nyarán költözött először Magyarországra, két és fél évet töltött el Debrecenben, mielőtt a belga Sint-Truidenhez igazolt. Belgiumban ezt követően a Beerschotnál és a Westerlónál is futballozott, majd 2012-ben visszatért a Lokihoz, aztán 2016 nyarán a belga harmadosztályú KSK Hasselthez szerződött. Onnan jött vissza 2018 tavaszán Magyarországra, az akkor még NB III-as DEAC-ba, ahol összesen 51 hivatalos mérkőzésen 22 gólt szerzett.

Legfrissebb hírek

Erste Liga: Mihály Ákos Brassóba igazolt, Kreisz Brunó marad Debrecenben

Jégkorong
2026.06.16. 16:46

Erste Liga: a Debrecen szerződést hosszabbított kapusával – hivatalos

Jégkorong
2026.06.09. 10:55

Női futsal NB I: megnyerte a bajnokságot a DEAC

Labdarúgó NB I
2026.06.06. 18:49

A DEAC hatméteresekkel nyerte meg a harmadik meccset a futsal NB I bronzcsatájában

Labdarúgó NB I
2026.06.05. 20:50

Kondás Elemér ismét leül az NB III-as DEAC kispadjára – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.03. 12:57

Kosárlabda: újra a csúcsra ért a DEAC az U21-es férfibajnokságban

Utánpótlássport
2026.06.03. 09:02

Kosár: megvédte bajnoki címét a DEAC az U21-esek országos döntőjében

Utánpótlássport
2026.05.31. 19:48

Női futsal NB I: a TFSE elnapolta a bajnokavatást

Labdarúgó NB I
2026.05.30. 18:35
Ezek is érdekelhetik