A hét nyelven beszélő Sidibe; Helembai és a győri eksztázis

S. T. J.S. T. J.
2021.03.29. 23:13
A Nemzeti Sport keddi számából ajánljuk.

Ibrahima Sidibe tizennégy évvel ezelőtt volt gólkirályjelölt az NB I-ben, hosszú légiós évek vannak a háta mögött, januárban megkapta a magyar állampolgárságot, azóta játszik az NB II-ben.  A DEAC labdarúgócsapatának 40 esztendős szenegáli támadója lapuknak elmondta, nem gondolta, hogy a másodosztályban futballozik még, ugyanis kétezertizenhétben, amikor visszatért Magyarországra, abbahagyta a profi futballt, s a családra és a munkára akart koncentrálni. Ám a DEAC feljutott az NB II-be, ő pedig nem tudott nemet mondani a hívásra. A hét nyelven beszélő támadó a „papa” a csapatban.
Ibrahima Sidibe tizennégy évvel ezelőtt volt gólkirályjelölt az NB I-ben, hosszú légiós évek vannak a háta mögött, januárban megkapta a magyar állampolgárságot, azóta játszik az NB II-ben.  A DEAC labdarúgócsapatának 40 esztendős szenegáli támadója lapuknak elmondta, nem gondolta, hogy a másodosztályban futballozik még, ugyanis kétezertizenhétben, amikor visszatért Magyarországra, abbahagyta a profi futballt, s a családra és a munkára akart koncentrálni. Ám a DEAC feljutott az NB II-be, ő pedig nem tudott nemet mondani a hívásra. A hét nyelven beszélő támadó a „papa” a csapatban.

Helembai Fanny, a Váci NKSE és a magyar válogatott 24 éves beállója fontos szerepet játszott a magyar válogatott olimpiára kijutásában. A Nemzeti Sportnak elmondta: a győri selejtezőtornán eksztázisba kerültek a lányokkal, így amikor hazatért, némi ürességet érzett, s kellett néhány nap, hogy felfogja, megeméssze a tokiói szereplés lehetőségét. Persze azért muszáj volt továbblépnie, hiszen folytatódott a bajnokság, melyben a negyedik-ötödik hely megszerzése jó eredmény lenne a Vácnak, ugyanakkor a sorsolást figyelembe véve jól tudja, lesznek még kőkemény, sorsdöntő mérkőzéseik.

Junior mellékletünk riportere az újpesti Kellner Ferenc Sportközpontban járt. Itt működik a Madárfészek Ökölvívó-Akadémia-UTE, a klub fiataljainak látogatásunkkor épp a névadó, Erdei Zsolt, „Madár” tartott tréning előtti eligazítást. A 2014-ben alapított akadémia a múlt év végén az UTE szakosztályával kötött együttműködési megállapodást, a szakmai munka irányítását pedig már nagyjából négy hónapja Erdei vette kézbe, aki az azt megelőző három évben a szövetség elnöki feladatait látta el. Az akadémia növendékeinek nagy inspirációt jelent a példakép közelsége, de nem csak ezért érezhetik magukat jó helyen.

Legfrissebb hírek

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
17 órája

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte; Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

E-újság
2026.06.26. 23:50

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat; Fernando Fernández: A spanyoloknak a stílusuk a legveszélyesebb fegyverük

E-újság
2026.06.26. 00:11

A mexikói Pumasnál magyar edzők nevét áldják; az ETO megverte a Fradi ellenfelét

E-újság
2026.06.24. 23:55

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
2026.06.23. 23:50

Messi és Messi!!!; Kenéz György: 70

E-újság
2026.06.23. 00:20

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán; Kopasz Bálint: Ez a királyok viadala, a bajnok viselkedjen férfiként!

E-újság
2026.06.21. 23:59

Lamine Yamal még nem áll készen egy teljes mérkőzésre; Siklósi Gergely: Árnyékai vagyunk önmagunknak

E-újság
2026.06.20. 23:14
Ezek is érdekelhetik