Budafokon nem áll meg az élet; Novothny a Bundesligában is bizonyítana

S. T. J.S. T. J.
2021.05.25. 23:32
A Nemzeti Sport szerdai számából ajánljuk.

Budafokon nem állt meg az élet a kiesés után. A magyar labdarúgás élvonalába tavaly nyáron 74 esztendő után visszatérő, aztán egy év elteltével búcsúra kényszerülő klubnál máris megnevezték azt a szakembert, akitől azt remélik, hogy a másodosztály élmezőnyébe vezeti a csapatot. Ő nem más, mint a mögöttünk hagyott idényben huszonhat meccsen a Zalaegerszeget irányító Boér Gábor. A 109 éves egyesület és a 39. életévében járó vezetőedző célja ugyanaz: együtt jussanak vissza az NB I-be. Oláh Lóránt sportigazgató szerint jó néhány jelölttel beszélgettek a kiesést követő kritikus időszakban, motivált és lendületes vezetőedzőt kerestek.
Budafokon nem állt meg az élet a kiesés után. A magyar labdarúgás élvonalába tavaly nyáron 74 esztendő után visszatérő, aztán egy év elteltével búcsúra kényszerülő klubnál máris megnevezték azt a szakembert, akitől azt remélik, hogy a másodosztály élmezőnyébe vezeti a csapatot. Ő nem más, mint a mögöttünk hagyott idényben huszonhat meccsen a Zalaegerszeget irányító Boér Gábor. A 109 éves egyesület és a 39. életévében járó vezetőedző célja ugyanaz: együtt jussanak vissza az NB I-be. Oláh Lóránt sportigazgató szerint jó néhány jelölttel beszélgettek a kiesést követő kritikus időszakban, motivált és lendületes vezetőedzőt kerestek.

A vírushelyzet miatt a Bochum-szurkolók a stadionon kívül maradtak, pedig több ezren gyűltek össze, hogy megünnepeljék a feljutást. Novothny Soma, a Bochum 26 esztendős támadója szerint emiatt nem volt teljes a fieszta, de egymás között azért megünnepelték a bajnoki címet. A tizennégy bajnokin pályára lépő 297 percet játszó, s két gólt szerző csatárt arról is kérdeztük, milyen visszajelzéseket kapott a teljesítményéről. Nos, a szakmai stábtól csak pozitívumokat hallott, bár elismerte: kicsit fényesebb lenne az aranyérem, ha több lehetőséghez jut, de egyfelől erős vetélytársai voltak, másfelől ez volt az első éve Németországban.

Nem volt egyértelmű volt, hogy a visszavonulása után edző szeretne lenni, először úgy gondolta, végezett a kézilabdával – mondta lapunknak a kétszeres olimpiai ezüstérmes, világ- és Európa-bajnok, 2005 óta a norvég női válogatott kapusedzőjeként dolgozó Mats Olsson. A cantabriai évei alatt ismerte meg a feleségét, akivel úgy döntöttek, visszaköltöznek Spanyolországba, így került menedzserként a korábbi klubjához. Csak aztán a csapatnak pénzügyi problémái támadtak, neki pedig lehetőséget kínáltak az edzői szakmában, s az utóbbi húsz évében már ez a fő tevékenysége. Olsson azt is elárulta, miért kellene minden fiatalnak kapusnak lenni.

Legfrissebb hírek

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
18 órája

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte; Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

E-újság
2026.06.26. 23:50

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat; Fernando Fernández: A spanyoloknak a stílusuk a legveszélyesebb fegyverük

E-újság
2026.06.26. 00:11

A mexikói Pumasnál magyar edzők nevét áldják; az ETO megverte a Fradi ellenfelét

E-újság
2026.06.24. 23:55

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
2026.06.23. 23:50

Messi és Messi!!!; Kenéz György: 70

E-újság
2026.06.23. 00:20

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán; Kopasz Bálint: Ez a királyok viadala, a bajnok viselkedjen férfiként!

E-újság
2026.06.21. 23:59

Lamine Yamal még nem áll készen egy teljes mérkőzésre; Siklósi Gergely: Árnyékai vagyunk önmagunknak

E-újság
2026.06.20. 23:14
Ezek is érdekelhetik