Hannich Péter élete legnagyobb kihívása előtt; Salim Omar aranyat nyerne Tokióban

S. T. J.S. T. J.
2021.07.04. 22:13
A Nemzeti Sport hétfői számából ajánljuk.

A 64 éves Hannich Péter úgy véli, élete legnagyobb kihívásához érkezett: a legendás győri klubot, az ETO-t vissza kell juttatnia az NB I-be. A korábbi 27-szeres válogatott lapunknak azt mondta, edzőként sem volt sikertelen, mert ahol munkát vállalt, ott mindig olyan eredményt ért el, amelyet a klubnál célként megfogalmaztak. Az ETO-nál a gárda visszaminősítése, azaz 2015 óta sok edzőváltás volt, és gyakran cserélődött a játékosállomány is. A cél most az, hogy átvegyék a nyolcvanas évek metodikáját, játékrendszerét, filozófiáját.

A 18 éves Salim Omar, aki áprilisban hazánk első Európa-bajnoki címét szerezte tekvandóban, Tokióban az első olimpiai aranyat szeretné megnyerni. Édesapja és a nagybátyja is e sportágat űzte; papájának tanzániai és magyar felmenői vannak, de dán színekben lett olimpia bajnok 1992-ben, majd Amerikában telepedett le. Omar édesanyja ma is ott él, emiatt fia rengeteget utazik, de mivel 12 éves kora óta versenyez nemzetközi szinten, hozzászokott ehhez az életmódhoz. Az olimpia kvalifikációs verseny után két-három hétre visszautazott Amerikába, ennyi idő alatt kellett bepótolnia az elmúlt időszakot és levizsgáznia mindenből.

Nagy reményekkel vágott neki dél-amerikai túrájának 1931 nyarán az Újpest, ám a bajnokcsapat nem öregbítette a magyar futball hírnevét. Az út több mint két héten át tartott, a hajó Rio de Janeiróban kötött ki, onnan utaztak Montevideóba, ahol a helyi magyarok nagy ovációval köszöntötték őket. Csakhogy a csapatot sorozatos kudarcok érték, és a Rampla Juniorstól elszenvedett 3:1-es vereség után Aschner Lipót klubtulajdonos utasította a delegációt, hogy a legközelebbi hajóval térjen haza. További részletek Népsport mellékletünkben.
A 64 éves Hannich Péter úgy véli, élete legnagyobb kihívásához érkezett: a legendás győri klubot, az ETO-t vissza kell juttatnia az NB I-be. A korábbi 27-szeres válogatott lapunknak azt mondta, edzőként sem volt sikertelen, mert ahol munkát vállalt, ott mindig olyan eredményt ért el, amelyet a klubnál célként megfogalmaztak. Az ETO-nál a gárda visszaminősítése, azaz 2015 óta sok edzőváltás volt, és gyakran cserélődött a játékosállomány is. A cél most az, hogy átvegyék a nyolcvanas évek metodikáját, játékrendszerét, filozófiáját.

A 18 éves Salim Omar, aki áprilisban hazánk első Európa-bajnoki címét szerezte tekvandóban, Tokióban az első olimpiai aranyat szeretné megnyerni. Édesapja és a nagybátyja is e sportágat űzte; papájának tanzániai és magyar felmenői vannak, de dán színekben lett olimpia bajnok 1992-ben, majd Amerikában telepedett le. Omar édesanyja ma is ott él, emiatt fia rengeteget utazik, de mivel 12 éves kora óta versenyez nemzetközi szinten, hozzászokott ehhez az életmódhoz. Az olimpia kvalifikációs verseny után két-három hétre visszautazott Amerikába, ennyi idő alatt kellett bepótolnia az elmúlt időszakot és levizsgáznia mindenből.

Nagy reményekkel vágott neki dél-amerikai túrájának 1931 nyarán az Újpest, ám a bajnokcsapat nem öregbítette a magyar futball hírnevét. Az út több mint két héten át tartott, a hajó Rio de Janeiróban kötött ki, onnan utaztak Montevideóba, ahol a helyi magyarok nagy ovációval köszöntötték őket. Csakhogy a csapatot sorozatos kudarcok érték, és a Rampla Juniorstól elszenvedett 3:1-es vereség után Aschner Lipót klubtulajdonos utasította a delegációt, hogy a legközelebbi hajóval térjen haza. További részletek Népsport mellékletünkben.

Legfrissebb hírek

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
17 órája

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte; Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

E-újság
2026.06.26. 23:50

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat; Fernando Fernández: A spanyoloknak a stílusuk a legveszélyesebb fegyverük

E-újság
2026.06.26. 00:11

A mexikói Pumasnál magyar edzők nevét áldják; az ETO megverte a Fradi ellenfelét

E-újság
2026.06.24. 23:55

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
2026.06.23. 23:50

Messi és Messi!!!; Kenéz György: 70

E-újság
2026.06.23. 00:20

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán; Kopasz Bálint: Ez a királyok viadala, a bajnok viselkedjen férfiként!

E-újság
2026.06.21. 23:59

Lamine Yamal még nem áll készen egy teljes mérkőzésre; Siklósi Gergely: Árnyékai vagyunk önmagunknak

E-újság
2026.06.20. 23:14
Ezek is érdekelhetik