Futsal: nagykanizsai szurkolók támadtak a Dunaújváros játékosaira

2022.02.02. 10:48
null
A tavaly év végén átadott Kanizsa Aréna területén történt az eset (Fotó: Zalai Hírlap/Gergely Szilárd)
A Nagykanizsa hétfő este hazai pályán 6–6-os döntetlent játszott a Dunaújvárossal a futsal NB II Nyugati csoportjának 17. fordulójában. A meccs jegyzőkönyvéből is sejthető, hogy felfokozott hangulat uralkodott a mérkőzés legvégén, hiszen az utolsó két percben három játékost is kiállított a játékvezető. A vendégklub a hivatalos Facebook-oldalán kedden közölte, hogy a csapatbuszra igyekvő játékosait a meccs után 10-12 símaszkos nagykanizsai szurkoló támadta meg, s a drukkerek verbális, valamint fizikai bántalmazást egyaránt alkalmaztak.

„Megdöbbenve értesültünk arról, hogy a tegnapi, Nagykanizsa elleni mérkőzés után tíz-tizenkét, nagykanizsai érzelmű, símaszkot viselő szurkoló megtámadta csapatunk játékosait, miközben ők a csapatbuszba igyekeztek beszállni. A megfélemlítésen túl verbálisan és fizikailag is bántalmazták őket. Klubunk mélységesen elítéli mind az erőszakot, mind az ilyen jellegű viselkedést. Ennek sem a sportpályán, sem a civil életben nincs helye!” – írta keddi Facebook-közleményében a Dunaújváros Futsal.

A bejegyzés alatt a kanizsai érzelmű kommentelők az egyik dunaújvárosi futsalos, a kiállított Boldizsár Csaba kirívóan sportszerűtlen magatartását teszik szóvá, és akadt olyan, aki arról közölt felvételt, amelyen a vendégek egyik játékosa a kispad mellől hergeli a hazai tábort.

A Nagykanizsa Futsal Club – amelynek a magyar labdarúgó-válogatott korábbi szövetségi kapitánya, Várhidi Péter a szakmai igazgatója – a hivatalos Facebook-oldalán reagált a Dunaújváros közleményére. Kiemeli, a csapat később szerzett tudomást arról, hogy a mérkőzés után a vendégjátékosok nem a „nekik kijelölt, a biztonsági szolgálat által felügyelt kijáraton hagyták el az arénát, hanem a vészkijáraton át távoztak, ezért fordulhatott elő, hogy közvetlen kapcsolatba kerülhettek szurkolókkal”.

A nagykanizsai együttes leszögezte: „Csapatunk, játékosaink, szurkolóink és egész Nagykanizsa jó hírneve érdekében fontosnak tarjuk kiemelni, hogy az utóbb beszerzett információk szerint a Dunaújvárosi Futsal közleményében leírtak távol állnak a valóságtól, hangulatkeltésre (is) alkalmas, megalapozatlan állítások kerültek kijelentésre, ami mélyen sérti klubunk céljait és érdekeit.”

A zaol.hu a rendőrségtől annyit tudott meg, hogy eljárás indult az ügyben, ám a hatóság a nyomozás érdekei miatt egyelőre nem közölt részleteket.

Legfrissebb hírek

Együttműködési megállapodást kötött az NB II újoncával a ZTE FC

Labdarúgó NB I
Tegnap, 11:10

Bajban a Dunaújváros FC, jelen állás szerint nem tud elindulni az NB III-ban

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 16:34

Távozott az NB II-be feljutó Nagykanizsa vezetőedzője

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 17:45

NB II: Nagykanizsáról igazolt belső védőt a Szeged

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 12:42

Bátor és hatékony játékkal igyekszik célba érni a Gyirmót az NB III-as osztályozón

Labdarúgó NB II
2026.06.07. 08:48

A visszavágóra maradt a döntés: értékes döntetlent ért el a Cigánd Nagykanizsán az osztályozó első meccsén

Labdarúgó NB II
2026.05.31. 19:32

Gyász: elhunyt id. Vlaszák Géza, a nagykanizsai labdarúgás emblematikus alakja

Labdarúgó NB II
2026.05.29. 17:03

Csúcsra ért a Dunaferr – 30 éve nyert először hokibajnokságot a Dunaújváros

Képes Sport
2026.05.25. 12:06
Ezek is érdekelhetik