A pécsi labdarúgás nagyjai előtt tisztelegtek a baranyai vármegyeszékhelyen

2023.11.05. 15:34
null
A díjazott, Rónai István (jobbra) mesélt sikereiről (Fotó: Löffler Péter)
Gálaestet tartottak az élvonalbeli pécsi labdarúgás egykori kiváló játékosai, edzői, sportvezetői tiszteletére a baranyai vármegyeszékhelyen szombaton.

Liszkai Dezső, a Labdarúgó Módszertani Központ igazgatója a Pécsi Labdarúgás Nagyjaiért Alapítvány és a PMSC Egyesület hatodik alkalommal, a Pécsi labdarúgás napján tartott eseményén azt mondta: Pécs mindig az egyik központja volt a magyar labdarúgásnak, azon kell dolgozni, hogy visszaadják a pécsi futball régi fényét.

Ehhez minden lehetőség adott: az agglomeráció, a városvezetés támogatása, a gazdasági szereplők hozzáállása – jegyezte meg a szakember.

Úgy vélte, „szakmailag kell összerakni egy futballszindikátust”, és hamarosan nemcsak lány-, fiúakadémia is lesz a városban.

Szavai szerint közös szakmai koncepcióra van szükség, „a labdarúgás táplálékláncában” mindenkinek meg kell találnia a helyét, azt, hogy ki lesz, aki a tehetségközpontokat szolgálja, ki foglalkozik a kiválasztással, ki az óvodai futballal és ki fog dolgozni az elitfutballban.

„A szakembereknek össze kell fogni, meg kell alkotniuk a saját filozófiájukat, kiválasztóprogramot, tornákat kell szervezni és egymást segíteni a munkában” – sorolta.

Ruzsa Csaba, Pécs alpolgármestere azt hangsúlyozta, hogy a város amiben tud, segíti a labdarúgóklubot és támogatja a helyi foci emlékeinek megőrzését. Dunai Antal olimpiai bajnok, ezüstcipős labdarúgó és edző játékosként és edzőként szerzett élményeiről, tapasztalatiról beszélt a vendégeknek.

Az est zárásaként Róth Antal, az MLSZ szakmai tanácsadója és Belénessy Csaba, a Pécsi Labdarúgás Nagyjaiért Alapítvány kuratóriumának elnöke, az MTI volt vezérigazgatója labdarúgó életműdíjat adott át Rónai Istvánnak.

A méltatás szerint az 1944-ben született Rónai István 1962-ben lett NB I-es játékos, tagja volt az 1970-ben, a Vásárvárosok Kupájában az angol Newcastle Unitedet legyőző Pécsi Dózsa együttesének. Edzőként 1979-ben az NB I-ig vezette a Pécsi VSK csapatát, szakmai vezetőként megfordult Zalaegerszegen, majd alsóbb osztályokban szereplő baranyai csapatoknál is.

„Életműve kitörölhetetlen módon ott marad majd a pécsi labdarúgás történelemkönyvében, bármit is hozzon a jövő” – hangzott el az eseményen.

A baranyai vármegyeszékhelyen minden év november 4-én ünneplik a Pécsi labdarúgás napját, emlékezve a Pécsi Dózsának 1970-ben a Newcastle United fölött aratott 2–0-s győzelmére és továbbjutására.

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24

Szűcs Tamás a Szoboszlai Dominiknek adott gólpasszáról: Tudtam, hogy ott lesz

Magyar válogatott
2026.06.10. 09:25
Ezek is érdekelhetik