NB II: egy érkező és három távozó Békéscsabán

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.06.27. 20:22
Bora György (balra) 143 meccsen lépett pályára békéscsabai színekben (Fotó: 1912elore.hu)
A labdarúgó NB II újoncától távozott Bora György, Krnács Richárd és Szabó Csaba, érkezett viszont a csapathoz Szatmári István.

 

A Vasastól kölcsönbe érkező Uram János Békéscsabára igazolásáról már beszámoltunk, hozzá csatlakozott azóta Szatmári István, aki 2017 és 2019 között 70 bajnoki és 6 kupamérkőzésen már szerepelt lila-fehér színekben, valamint 22 gólt is szerzett. A 27 éves középpályás legutóbb Gyirmóton futballozott, bár hosszabb sérülés hátráltatta, de már újra játékra kész állapotban van.

„Egy hosszabb sérülésen vagyok túl, a felkészülés végére már ismét százszázalékos állapotban leszek, ezért megpróbálok minimum olyan teljesítményt nyújtani a jövőben, mint amikor legutóbb itt játszottam. Bízom benne, hogy a másodosztályú szerepléssel párhuzamosan ismét nő a szurkolók száma a lelátókon, és szeretném, ha a csapat mellé állnának, mert úgy érzem, nagy szükség lenne rájuk!” – nyilatkozta a 186 centiméter magas játékos.

Négy szezon után távozott viszont Bora György, aki lejáró szerződését nem kívánta meghosszabbítani – a 28 éves belső védő 143 mérkőzésen lépett pályára az Előre színeiben. Szintén eligazol a 27 esztendős kapus Krnács Richárd és a 28 éves védő Szabó Csaba, ráadásul mindketten az NB III újoncánál, a Tiszaföldvár SE csapatában folytatják pályafutásukat.


NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRÉNÉL
Érkezett: Szatmári István (Gyirmót FC Győr), Uram János (Vasas FC – kölcsönbe)
Távozott: Bora György (?), Krnács Richárd (Tiszaföldvár SE), Szabó Csaba (Tiszaföldvár SE)

 

 

Legfrissebb hírek

Felkészülés: Jurek Gábor mesternégyesével az MTK legyőzte a Kazincbarcikát

Labdarúgó NB I
7 órája

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
12 órája

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 22:23

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Visszatért az NB II-es Diósgyőrhöz Molnár Gábor – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 17:15

Bajban a Dunaújváros FC, jelen állás szerint nem tud elindulni az NB III-ban

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 16:34

Nagy a bizonytalanság az NB II-ből kieső Békéscsabánál, egy kezdőcsapatnyi játékos távozhat

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 13:45
Ezek is érdekelhetik