NB II: Dragóner ügyvezető lesz az újoncnál, Gyürki marad a vezetőedző

F. B.F. B.
2024.07.02. 06:58
Dragóner Attila (jobbra) ügyvezető lesz (Fotó: Opus Tigáz Tatabánya)
A hétvégén megkezdte felkészülését a labdarúgó NB II-re az újonc Opus Tigáz Tatabánya együttese. Dragóner Attila 2024. július 1-től ügyvezetőként dolgozik tovább, a csapatot vezetőedzőként továbbra is Gyürki Gergely irányítja – számolt be róla a klub Facebook-oldala.

Sámuel Botond, a Tatabányai Sport Club ügyvezető elnöke elmondta, hogy a Bányász meghatározó szerepet kíván betölteni az NB II-ben.

Örömteli és büszkeséggel tölt el, hogy egy hétesztendős folyamat elérte a célját – szögezte le Sámuel a klub Facebook-oldalán. – A Tatabányai Sport Club hét év alatt öt bajnoki címet szerezve feljutott az NB II-es bajnokságba, ahol nem ingázó szerepet képzelünk el a csapatnak, hanem erőteljes, meghatározó pozíciót kívánunk betölteni, és ennek megfelelően is dolgozunk. A két év alatt egy bajnoki ezüstérmet, majd egy feljutást érő aranyérmet szerző Gyürki Gergely természetesen továbbra is a csapat vezetőedzője lesz.”

Az idén januárban szerződtetett Dragóner Attilát 2024. július 1. napjától a kft. ügyvezetői feladataival bízták meg. A következő napok feladata, hogy Dragóner Attila és Gyürki Gergely kialakítsa azt a keretet, amely továbbra is helyi kötődésű játékosokra alapoz.

Fantasztikus idényen vagyunk túl, amire nagyon büszkék vagyunk – mondta Dragóner Attila. Óriási dolog, hogy el tudtuk érni a kitűzött célt és az NB II-be jutott az Opus Tigáz Tatabánya. Számomra nagy megtiszteltetés, hogy Sámuel Botond megbízott a Tatabányai SC Labdarúgó Kft. irányításával. Igyekszünk stabil NB II-es keretet kialakítani, amelynek elsődleges célja a biztos bennmaradás. Stratégiai és strukturális változások várhatóak, de a csapat szellemiségével, szurkolóink támogatásával igyekszünk karaktert mutatni a másodosztályban is.”

 

Legfrissebb hírek

Michalecz szerint 10-15 százalékkal csökkennek az átlagbérek az NB I-ben

Labdarúgó NB I
49 perce

Horváth Ferenc szerződését meghosszabbította az NB III-as Tatabánya

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 23:46

NB II: rutinos érkező Kecskeméten; hatan távoztak Gyirmótról, az egyikük Bobál Gergely

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 23:34

Olvasóink a Szentlőrinc-támadó 45 méteres gólját látták a legszebbnek az NB II tavaszi szezonjában

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 15:50

NB II: Nagykanizsáról igazolt belső védőt a Szeged

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 12:42

NB II: a Mezőkövesd és a Szeged is harmadosztályú gólkirállyal erősített

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 07:07

NB II: sok távozó a DVTK-nál, a Vidinél, Csákváron és Kécskén, a Kecskemét már öt játékost szerződtetett – átigazolási körkép

Labdarúgó NB II
2026.06.12. 13:57

Pazar gólok az NB II-ben: szavazzon a másodosztály legszebb tavaszi találatára!

Labdarúgó NB II
2026.06.11. 07:58
Ezek is érdekelhetik