Vasas: bejelentették a nyíregyházi támadót, ketten távoznak

P. K.P. K.
2024.07.11. 14:57
Nagy Miklós bemutatta a Vasas új szerzeményét, Németh Barnabást (Fotó: Vasas FC)
Igaznak bizonyult a Nemzeti Sport délelőtti értesülése: az NB II-es Vasas FC kölcsönvette a Nyíregyháza 22 éves csatárát, Németh Barnabást, két játékost viszont kölcsönadtak az angyalföldiek.

 

Németh Barnabás a Vasasban folytatja. A 22 éves támadó az élvonalbeli Nyíregyháza csapatától kölcsönbe érkezik Angyalföldre” erősítette meg délelőtti hírünket a Vasas FC a hivatalos oldalán. 

A többek között Pécsen és a Honvédban is nevelkedett csatár, Németh Barnabás tavaly szerződött az akkor még másodosztályú Nyíregyházához, amelynél az őszi szezonban kevés lehetőséget kapott, ezért kölcsönadták Siófokra. Az idényt 20 bajnokin kilenc góllal zárta a csatár az NB II-ben (ebből hetet lőtt Siófokon).

Németh Barnabás az előző szezonban Siófokon nyújtott teljesítményével keltette fel az érdeklődésünket. 194 cm-es termetéhez képest mozgékony, technikás, jól cselező támadó, mindkét lábát egyaránt jól használja és a befejezések mellett az összjátékból is hatékonyan veszi ki a részét. A szezon végéig szóló kölcsönszerződéssel került hozzánk, amely részünkről egyoldalúan lehívható vételi opciót is tartalmaz” – nyilatkozta a csatárról Nagy Miklós, a Vasas sportigazgatója.

A Vasas arról is beszámolt, hogy két fiatal, Rab Boldizsár és Szabó Benjámin a több játéklehetőség reményében az NB II-be idén visszajutó Szentlőrincben játszik majd az új idényben.

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A VASASNÁL
Érkezett: Batai Tamás (Debreceni VSC – kölcsönbe), Bodnár János (Peterborough U21 – Anglia), Forgó Milán (FC Ajka – kölcsönből vissza), Kapornai Bertalan (Mosonmagyaróvár – kölcsönből vissza), Kiss Ágoston (ZTE, legutóbb Tiszakécske – kölcsönben), Lehoczky Roland (MTK – kölcsönbe, legutóbb Tiszakécske – kölcsönben), Molnár Zsombor (Újpest FC – kölcsönből vissza), Németh Barnabás (Nyíregyháza, legutóbb Siófok – kölcsönbe), Pintér Filip (Szombathelyi Haladás), Puska Péter (KFC Komárno – Szlovákia – kölcsönből vissza), Rácz Barnabás (Szombathelyi Haladás)
Távozott: Bakti Balázs (Puskás Akadémia – kölcsönből vissza), Ihrig-Farkas Sebestyén (?, legutóbb BVSC-Zugló, kölcsönben), Litauszki Róbert (?), Papp Csongor (?), Rab Boldizsár (Szentlőrinc – kölcsönbe), Szabó Benjámin (Szentlőrinc – kölcsönbe), Szalay Szabolcs (ZTE FC – kölcsönből vissza, onnan NK Nafta – Szlovénia, kölcsönbe), Szilágyi Szabolcs (román-magyar, FK Csíkszereda – Románia, kölcsönbe, legutóbb Mezőkövesd Zsóry, kölcsönben), Szivacski Donát (?, legutóbb Mezőkövesd Zsóry, kölcsönben), Sztojka Dominik (Budafoki MTE – kölcsönbe), Uram János (Békéscsaba 1912 Előre – kölcsönbe)

 

Legfrissebb hírek

Bejelentette Markgráf Ákos érkezését az Újpest

Labdarúgó NB I
12 órája

A ZTE bejelentette a Ferencvárostól érkező csatár szerződtetését

Labdarúgó NB I
18 órája

NB II: rutinos érkező Kecskeméten; hatan távoztak Gyirmótról, az egyikük Bobál Gergely

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 23:34

Az Újpest bejelentette Szappanos Péter szerződtetését

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 16:34

Három játékosával hosszabbított a Nyíregyháza

Labdarúgó NB I
2026.06.21. 10:18

A Csíkszereda bejelentette a Magyarországról érkezett csatárt

Légiósok
2026.06.20. 13:21

A Nyíregyháza szerződést hosszabbított Májer Milánnal

Labdarúgó NB I
2026.06.20. 10:08

NB II: Nagykanizsáról igazolt belső védőt a Szeged

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 12:42
Ezek is érdekelhetik