NB II: rangadót nyerve a Kisvárda állt az élre, emberhátrányban szerzett pontot a Honvéd, Bódi duplájával fordított a Barcika

2024.10.27. 18:57
A Kisvárda (fehérben) Szentlőrincen győzött és a tabella élére állt (Forrás: Kisvárda FC facebook)
Hat mérkőzést rendeztek vasárnap a labdarúgó NB II 11. körében. Kora délután a forduló rangadóján a Kisvárda 2–1-re nyert Szentlőrincen, és a tabella élére állt. A második helyre lépett előre a Kazincbarcika, amely Bódi Ádám duplájával fordított, és hat év után győzte le újra a Szegedet. A Honvéd hamar előnybe került Békéscsabán, végül emberhátrányban az 1–1-es döntetlennek is örülhetett. Az esti programban a Tatabánya fordulatos meccsen 2–2-t játszott Csákváron, az ősszel először ikszelő újonc együttesnek zsinórban hat vereség után sikerült újra pontot szereznie. A Soroksár szinte végig vezetve magabiztosan győzte le az Ajkát, az ezúttal tatabányai vendégségben játszó BVSC pedig pályaválasztóként gól nélküli döntetlenre végzett a Budafokkal.

 

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ 

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–BUDAPEST HONVÉD FC 1–1 (1–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, 1460 néző. Vezette: Sipos Tamás (Horváth Zoltán, Szalai Dániel)
BÉKÉSCSABA: Uram – Fazekas L., Albert, Csató M. (Szabó B., a szünetben) – Gyenti (Maronyai, 87.), Hodonicki, Pintér N. (Sármány, 65.), Hursán, Mikló – Czékus (Vólent, 87.), Szatmári I. (Zádori, 74.). Vezetőedző: Csató Sándor
HONVÉD: Tujvel – Pauljevics, Kulbacsuk, Szabó T. – Benczenleitner, Csilus T., Kesztyűs B. (Sigér Á., 67.), Hangya – Lőrinczy (Pekár I., 44.) – Medgyes Z. (Ihrig-Farkas, 83.), Simon B. (Keresztes N., 67.). Vezetőedző: Laczkó Zsolt
Gólszerző: Simon B. (0–1) a 10., Pintér N. (1–1) a 25. percben
Kiállítva: Kulbacsuk (lerántásért) a 40. percben
MESTERMÉRLEG
Csató Sándor: – Szerettük volna már az elejétől minél többet birtokolni a labdát, támadásokat akartunk vezetni, de az ellenfél nem engedett bennünket kibontakozni. Egy nagy védelmi hibából gólt kaptunk, az első húsz perc után azonban magunkhoz tértünk. A második félidőben szerettük volna a labdákat a szélekig vinni, de kevés értékelhető beadás volt. Nyerni akarunk, de nem sikerült.
Laczkó Zsolt: – Jól kezdtük a mérkőzést, agresszívan letámadtunk. Miután megszereztük a vezetést, további helyzeteink is voltak, de sajnos nem jönnek azok a pluszok, amikkel el tudtuk volna dönteni a mérkőzést. Egyéni hibából hátrányba kerültünk, azután már nehéz volt játszani. A második félidőben tudatosan visszaálltunk, de még így is voltak lehetőségeink. Amikor nem tudsz nyerni, az a legfontosabb, hogy ne kapj ki.

SZENTLŐRINC–KISVÁRDA MASTER GOOD 1–2 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT! 
Szentlőrinc, Szentlőrinci Sporttelep, 600 néző. Vezette: Molnár Attila (Huszár Balázs, Király Zsolt)
SZENTLŐRINC: Gyurján – Szekszárdi M., Keresztes B. (Szekszárdi T., 69.), Dinnyés O., Stifter (Papp Cs., 81.) – Kiss-Szemán (Tarcson, 69.), Medgyesi – Hajdú R., Nagy R. (Bíró D., 69.), Vingler – Tóth-Gábor (Ambach, 81.). Vezetőedző: Waltner Róbert
KISVÁRDA: Kovács M. – Széles, Jovicic, Chlumecky, Körmendi (Lippai T., 79.) – Cipetic, Osztrovka (Babják, 90.), Szőr, Bíró B. (Matanovics, 90.) – Mesanovic, Szpaszics (Molnár G., 69.). Megbízott vezetőedző: Révész Attila
Gólszerző: Molnár G. (0–1) a 76., Dinnyés O. (öngól, 0–2) a 88., Tarcson (1–2) a 90+4. percben
MESTERMÉRLEG
Waltner Róbert: – A Kisvárda NB I-es kerettel rendelkezik, ezért büszke vagyok rá, hogy amikor egygólos volt az előnyük, néha időhúzásra kényszerítettük őket. Nekünk is akadtak helyzeteink, amik rendre kimaradtak. A hajrában tudtunk szépíteni egy olyan játékos révén, aki nagyon jól dolgozik az edzéseken. Most talán szerencsénk sem volt, mert öngólt is szereztünk. Ezt majd a sors vissza fogja adni. Optimistán tekintek a jövőbe.
Révész Attila: – A boldog állapotunkat a végén egy kissé el tudtuk rontani, mert nem úsztuk meg a mérkőzést kapott gól nélkül. Elkövettünk több olyan fegyelmezetlenséget is, amikre korábban felhívtam játékosaim figyelmét. Nem ez volt az ősz meccse, ahogyan sokan várták, de nagyon meg kellett küzdenünk a győzelmünkért.

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 2–1 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, 900 néző. Vezette: Móri Tamás (Bertalan Dávid, Sinkovicz Dániel)
KAZINCBARCIKA: Fadgyas – Ternován (Csatári, 56.), Polgár K., Debreceni Á., Demeter M. – Lucas, Varga J. – Szabó M. (Pintér Á., 72.), Kártik, Bódi Á. – Pethő B. (Katona I., 72.). Vezetőedző: Erős Gábor
SZEGED: Takács J. – Szilágyi Z., Horváth M., Pejovics, Tóth B. – Palincsár (Könczey, 70.), Mohos (Pruska, 70.), Márkvárt, Haris (Biben, 90+1.) – Novák Cs., Borvető (L. Sarr, 70.). Vezetőedző: Michael Boris
Gólszerző: Novák Cs. (0–1) az 52., Bódi Á. (11-esből, 1–1) a 65., Bódi Á. (2–1) a 90+4. percben
MESTERMÉRLEG
Erős Gábor: – Nagyon nehéz mérkőzés volt rengeteg párharccal. Jól védekezett a Szeged, mi pedig próbáltunk felkészülni a pontrúgásokra, de sajnos pont ebből kaptunk gólt. Ezzel szemben elismerésre méltó, hogy egy ilyen erős csapat ellen meg tudtuk fordítani a mérkőzést. Nagyon örülünk, hogy újra a második helyen vagyunk.
Michael Boris: – A legjobb együttessel játszottunk a bajnokság során. Csalódott vagyok, fájdalmas az utolsó pillanatban veszíteni. Sok helyzetünk volt, amelyeket ki kellett volna használnunk. A második félidőben inkább a pontrúgásaink voltak veszélyesek, de nem voltunk elég pontosak. Tudtuk, nehéz meccs vár ránk, és ez be is igazolódott.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–OPUS TIGÁZ TATABÁNYA 2–2 (1–2) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 400 néző. Vezette: Lovas László (Vrbovszki Pál, László István)
CSÁKVÁR: Zelizi – Szalai P. (Nahirnij, 71.), Murka, Umathum, Varga B. – Major M. (Juhász L., a szünetben), Farkas A., Dusinszki (Szakály D., 58.) – Haragos (Baracskai, 71.), Nagy Z., Gazdag V. (Dencinger, 79.). Vezetőedző: Tóth Balázs
TATABÁNYA: Lóth – Buna, Harsányi D., Jagodics M., Deutsch B. – Szegleti, Derekas - Csernik, Eördögh, Vida K. (Letenyei, 76.) – Kiprich D. (Jelena, 85.). Vezetőedző: Gyürki Gergely
Gólszerző: Nagy Z. (1–0) a 7., Harsányi D. (1–1) a 42., Szegleti (1–2) a 45., Nagy Z. (2–2) a 80. percben
MESTERMÉRLEG
Tóth Balázs: – Jól kezdtük a meccset, de ezt követően belementünk a Tatabánya játékába, és ez nem feküdt nekünk. A két kapott gól megfogta csapatunkat, a második játékrészben azonban végre veszélyesek lettek a pontrúgásaink, és egy ilyen után egyenlítettünk. Félig tele a pohár…
Gyürki Gergely: – Több volt ebben a meccsben, két pontot itt hagytunk. Meghatározta a mérkőzést, hogy az elején egy játékvezetői hiba után hátrányba kerültünk. A szünet előtt közönségünk támogatásával három perc alatt fordítottunk, ezt követően domináltunk is, de egy pontrúgásból egyenlítettek a hazaiak.

SOROKSÁR SC–FC AJKA 3–1 (2–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 300 néző. Vezette: Takács Ákos (Márkus Péter, Topálszki Szabin)
SOROKSÁR: Holczer – Nagy O., Króner, Bolla G., Kaján – Vass Á. (Somfalvi, 90.), Tóth A. – Szabó Sz. (Gálfi, 71.), Korozmán (Manner, 71.), Halmai Á. (Kundrák, 71.) – Lovrencsics B. (Dragóner F., 88.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
AJKA: Szabados – Tóth G., Tar, Kenderes, Csemer – Kovács N. (Szarka Á,. 69.), Kopácsi, Sejben (Csizmadia Z., 76.), Borsos F. (Nagy M., 61.) – Zsolnai (Pantovics, 69.), Bobál G. (Doncsecz, 76.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Korozmán (1–0) a 6., Szabó Sz. (2–0) a 37., Csemer (2–1) az 55., Lovrencsics B. (3–1) a 64. percben
MESTERMÉRLEG
Lipcsei Péter: – Jól kezdtünk, gyorsan gólt is szereztünk. Maximálisan elégedett voltam a játékkal és azzal, hogy kettő-nullával mentünk szünetre. Csemer Gyula káprázatos lövésével szorosabbá vált a mérkőzés, de jött a harmadik gólunk, amellyel lezártuk a találkozót.
Schindler Szabolcs: – Az első félidő nagyon rosszul sikerült, nem azt kaptuk, amit vártunk, egyszóval értékelhetetlen volt. A második félidőre jól jöttünk ki, jó periódusban lőttük a gólunkat, viszont gyorsan megkaptuk a harmadikat, amivel eldőlt a mérkőzés.

BVSC-ZUGLÓ–BUDAFOKI MTE 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 202 néző. Vezette: Ujhelyi Tamás (Berényi Ákos, Máyer Gábor)
BVSC: Megyeri G. – Ureche (Kocsis B., 88.), Benkő-Bíró, Hesz, Király Á. – Mucsányi Miron (Nemes, 74.), Tóth K. (Hidi P., 74.) – Székely K., Nwachukwu (Szilágyi M., 88.), Pekár L. – Batai (Zamostny, 64.). Másodedző: Kincses Ádám
BUDAFOK: Horváth A. – Lorentz, Kálnoki-Kis, Oláh B., Kalmár O. – Sztojka D., Németh M. – Zuigeber (Rétyi, 84.), Merényi (Kovács D., 67.), Szűcs P. – Elek B. (Vasvári, 80.). Vezetőedző: Nikházi Márk
MESTERMÉRLEG
Kincses Ádám: – Minden pont értékes, így ez is. Küzdelmes mérkőzést játszottunk, győzelemre készültünk, de nem lehetünk elégedetlenek. Voltak helyzetek itt is, ott is, összességében igazságos a döntetlen.
Nikházi Márk: – Reálisnak érzem a döntetlent. Mindkét csapatnak volt lehetősége a gólszerzésre, nekünk talán több helyzetünk volt, de a lényeg, hogy nem kaptunk gólt. Nagyon meg kell becsülnünk ezt a pontot.

Szombaton játszották:

MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC–HR-RENT KOZÁRMISLENY 0–1 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Mezőkövesd, Városi Stadion, 450 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Ring Kevin, Dobos Dávid)
MEZŐKÖVESD: Juhász I. – Kállai K., Bora, Varjas, Vajda S. – Zachán, Zvekanov (Bányai, a szünetben) – Bartusz (Harsányi, 84.), Cibla, Horváth Kevin (Posztobányi, a szünetben) – Szalai J. (Krausz R., 60.). Vezetőedző: Csertői Aurél
KOZÁRMISLENY: Lékai – Schuszter, Vajda R., Gajág (Lépő, 85.), Turi T. – Horváth D., Major S. – Koszovcsuk (Cipf, a szünetben), Kirchner, Kiss B. (Kócs-Washburn, 76.) – Horváth P. (Debreceni Z., 72.). Vezetőedző: Pinezits Máté
Gólszerző: Kirchner (0–1) a 15. percben
MESTERMÉRLEG
Csertői Aurél: – Tisztában voltunk azzal, hogy a Kozármisleny hosszú indítások után fog helyzeteket kialakítani, ezeket sajnos végig rosszul reagáltuk le. Az első félidőben játékban is gyengék voltunk, bátortalanul futballoztunk, a támadójátékunkból hiányzott a minőség. A szünet után szerkezetet váltottunk, nyomás alá helyeztük az ellenfelet, de a kontráik életveszélyesek voltak, nálunk pedig továbbra is hiányoztak a villanások. Azért azt hozzá kell tennem, hogy ennyi rögzített játékhelyzet után végül illett volna egy döntetlent kihoznunk ebből a mérkőzésből.
Pinezits Máté: – Az első huszonöt percben megvalósítottuk, amit terveztünk, szenzációs gólt szereztünk, majd utána elkezdődött egy „sakkjátszma” – először magunkkal, majd a szünet után az ellenféllel, akik ritmust váltottak. Többen lázas betegséggel küzdöttek a héten, így vállalták a játékot, emiatt a hajrában úgy nézett ki, mintha emberhátrányban lennénk. Nagyon büszke vagyok a csapatra, remekül vizsgázott mindenki!

Hétfőn rendezik:

20.00: Gyirmót FC Győr–Vasas FC (Tv: M4 Sport)

   
A BAJNOKSÁG ÁLLÁSAMGyDVL–KGkP
  1. Kisvárda117423–20+321
  2. Kazincbarcika1162327–13+1420
  3. Kozármisleny1155119–13+620
  4. Szentlőrinc SE1153314–10+418
  5. Gyirmót FC Győr1052318–16+217
  6. Budafoki MTE1145217–19–217
  7. Csákvári TK1143416–16015
  8. Szeged-Csanád Grosics Akadémia1136212–10+215
  9. BVSC Zugló113629–9015
10. Soroksár SC1142517–16+114
11. Mezőkövesd1142516–16014
12. Vasas FC1041517–18–113
13. FC Ajka1134414–18–413
14. Békéscsaba1124511–13–210
15. Budapest Honvéd1122711–20–98
16. Tatabánya1121810–24–147

 

 

 

Legfrissebb hírek

Szenegáli kiütés emberelőnyben: az afrikai csapat nagy lépést tett a továbbjutás felé

Foci vb 2026
58 perce

Dembélé főszereplésével a franciák simán nyerték a csoportrangadót a norvégok ellen

Foci vb 2026
1 órája

Felkészülés: Jurek Gábor mesternégyesével az MTK legyőzte a Kazincbarcikát

Labdarúgó NB I
2 órája

Az NB II-es FC Ajka kapust és védőt szerződtetett

Labdarúgó NB II
6 órája

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
7 órája

Megdőlt a vb-gólrekord, Törökország hajrában szerzett góllal, az amerikaiak elleni győzelemmel búcsúzott

Foci vb 2026
18 órája

Felejthető és gól nélküli meccsen jutott tovább Ausztrália és jó eséllyel Paraguay is

Foci vb 2026
18 órája

Gyors gólváltás után Japán a svédek elleni döntetlennel szerezte meg az F-csoport második helyét

Foci vb 2026
21 órája
Ezek is érdekelhetik