A Szeged kapufákat, a Szentlőrinc gólokat lőtt

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2025.04.13. 18:50
A kék-fekete mezes Szeged nem bírt a Szentlőrinccel (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr, archív)
A labdarúgó NB II 24. fordulójában a Szeged-Csanád GA a Szentlőrincet látta vendégül, és 3–1-es vereséget szenvedett tőle vasárnap.

LABDARÚGÓ NB II
24. FORDULÓ
SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–SZENTLŐRINC 1–3 (0–1)
Szeged, Szent Gellért Fórum, 912 néző. Vezette: Takács Tamás (Albert István, László István)
SZEGED: Veszelinov – Márkvárt, Szilágyi Z., Tóth B., Kotula (Kurdics, a szünetben) – Haris, Erdei C. (Palincsár, a szünetben) – Mohos, Varga B. (Novák Cs., 61.), Vogyicska Balázs (Papp Á., 66.) – Borvető. Vezetőedző: Alekszandar Jovics
SZENTLŐRINC: Gyurján – Szivacski, Szekszárdi M., Poór (Szekszárdi T., 10.), Kiss-Szemán – Rab B., Vingler – Hajdú R. (Kesztyűs M., 66.), Nyári, Nagy R. (Szolgai, 73.) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Waltner Róbert
Gólszerző: Borvető (58. – 11-esből), ill. Tóth-Gábor (22., 71.), Kiss-Szemán (63.)
MESTERMÉRLEG
Alekszandar Jovics: – Megérdemelte a sikert a Szentlőrinc. Hiába próbáltuk kontrollálni az összecsapást, a vendégek jól védekeztek. Az első félidőben oldalbeadás után érkezett a gól a tavasszal már nem először. Frissítettünk a szünetben, sikerült az egyenlítés, de ha jön egy lövés, és nincs teljes blokk, akkor nehéz a helyzet. Az utolsó negyedórában mindent megtettünk, kapufákat értünk el, de ilyen a futball. Nagyon rossz meccsünk volt ez a mai, nem érdemeltünk döntetlent sem. Az én lelkemen szárad, a rossz döntéseimen múlt ez a vereség. Mire gondolok? Forró fejjel ülök itt, így nehéz értékelni. Senki sem ezt várta a meccstől, jól dolgoztunk, ám kell pár nap, hogy elemezzem a találkozót.
Waltner Róbert: – Nagyon nehéz mérkőzés volt egy remek ékszerdobozban, kiváló élmény volt pályára lépni, edzőnek lenni ebben a létesítményben. Masszív, jó csapat ellen szerepeltünk, és a Szeged többet birtokolta a labdát az első félidőben, mi pedig kontrákból veszélyeztettünk, miközben stabilan védekeztünk. A szünet után sokáig a két tizenhatos között zajlott a játék, majd a szerencse is mellénk állt a második gólnál. A végén két magas, erős centere volt a hazaiaknak, akadt helyzetük több is, de átvészeltük ezt az időszakot hol jó védekezéssel, hol szerencsével. Talán picit jobban megérdemeltük a sikert, értékes győzelmet arattunk idegenben.

ÖSSZEFOGLALÓ

A hazai vezetőedző, Alekszandar Jovics éppen a meccs napján ünnepelte az 53. születésnapját, míg a kezdőrúgást a Szent Gellért Fórum 100. mérkőzésén az a Germán Tamás csapatmenedzser végezte el, aki a legelső, 2019-ben lejátszott szegedi találkozón mesterhármast ért el.

Borvető Áron már a 3. percben egyedül maradt, lőtt is, a labda középre ment, így Gyurján Márton könnyű zsákmánya lett. A hazai ünnep után jött a vendéggól: a 22. percben bal oldali beadás után Tóth-Gábor Kristóf fejelt szépen a bal sarokba (0–1). Tóth-Gábornak akadt még lehetősége az első fél órában, Veszelinov Dániel védett. Az első szegedi lövésre a 32. percig kellett várni, Márkvárt Dávid azonban alaposan célt tévesztett, mellé tüzelt. Aktivizálta magát a Szeged, amely előbb Kotula Máté, majd Varga Gy. Balázs lövésével veszélyeztetett. Tegyük hozzá, a Szentlőrinc remekül kontrázott, szinte minden támadásában benne volt a gólszerzés lehetősége.

Nagyobb szenvedéllyel kezdte a második félidőt a Tisza-parti csapat, voltak veszélyes beadások, majd Borvető lövése után kellett a labdát fölé tolnia Gyurjánnak. Az 58. percben Mohos Barnabást buktatták éppen a tizenhatoson belül, a büntetőt Borvető Áron értékesítette (1–1). Amikor a hazai szurkolók már reménykedhettek volna a sikerben, az egyenlítés után nem sokkal Kiss-Szemán Péter lőhetett a tizenhatoson kívülről, a labda egy védőn megpattanva becsapta a kapust (1–2). A 71. percben pedig már kettővel vezettek a piros-feketék, amikor Tóth-Gábor a szegedi védő szerelése után eléje kerülő labdát az üres kapuba passzolta (1–3).

Mohos közel járt az újabb gólhoz, de erőből telibe bombázta a lécet, majd a kék-feketék akkor sem álltak távol az egyenlítéstől, amikor Novák Csanád estében a kapufára gurított. Hiába tett meg mindent a Szeged, nem sikerült újabb gólt szereznie, így a vendégek elvitték mindhárom pontot.

 

PERCRŐL PERCRE

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a mérkőzés, meglátjuk, mire megy a két jó formában lévő csapat egymás ellen.

Legfrissebb hírek

Vb 2026: Uruguay–Spanyolország 0–0

Foci vb 2026
47 perce

Szenegáli kiütés emberelőnyben: az afrikai csapat nagy lépést tett a továbbjutás felé

Foci vb 2026
3 órája

Dembélé főszereplésével a franciák simán nyerték a csoportrangadót a norvégok ellen

Foci vb 2026
3 órája

Felkészülés: Jurek Gábor mesternégyesével az MTK legyőzte a Kazincbarcikát

Labdarúgó NB I
4 órája

Az NB II-es FC Ajka kapust és védőt szerződtetett

Labdarúgó NB II
8 órája

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
9 órája

Megdőlt a vb-gólrekord, Törökország hajrában szerzett góllal, az amerikaiak elleni győzelemmel búcsúzott

Foci vb 2026
20 órája

Felejthető és gól nélküli meccsen jutott tovább Ausztrália és jó eséllyel Paraguay is

Foci vb 2026
20 órája
Ezek is érdekelhetik