A Békéscsaba első idegenbeli győzelme a BVSC első tavaszi vereségét jelentette

WINKLER GELLÉRTWINKLER GELLÉRT
2026.02.22. 15:52
null
A Békéscsaba első idegenbeli győzelmével elmozdult a kieső helyről (Fotó: Szűcs Attila/BVSC-Zugló)
A labdarúgó NB II 19. fordulójában a BVSC-Zugló hazai közönség előtt büntetőből sem tudott betalálni a Békéscsabának, a vendégek azonban egy szöglet utáni szituációt gólra váltottak, és 1–0-ra megnyerték a mérkőzést. A lila-fehérek első idegenbeli győzelmüket aratták ebben a bajnokságban, és elléptek a kiesőzónából.

LABDARÚGÓ NB II
19. FORDULÓ
BVSC-ZUGLÓ–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE 0–1 (0–0)
Budapest, Szőnyi út, 240 néző. Vezette: Bana Gergely (Máyer Gábor, Sinkovicz Dániel)
BVSC: Petroff – Babós, Benkő-Bíró, Lehoczky, Király Á. – Törőcsik (Kelemen P., 90.), Katona M., Csernik (Farkas B., a szünetben) – Dénes A. (Blyzniuk, 74.) Bacsa P. (Ominger, a szünetben), Horváth Sz. (Pekár L., 74.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
BÉKÉSCSABA: Póser – Major G. (Hodonicki, 74.), Kelemen D., Szabó B. (Papp Á., 74.), Kotula – Kuzma, Mikló – Borsos F. (Sármány, 64.), Balla, Zsolnai (Koródi N., 81.) – Nagy R. (Daru B., 64.). Vezetőedző: Csató Sándor
Gólszerző: Daru B. (72.)
MESTERMÉRLEG
Dragan Vukmir: – Sejtettük, hogy egy gól dönthet ezen a mérkőzésen, sajnos nem mi szereztük.
Csató Sándor: – A mi akaratunk érvényesült a meccsen, amelyen kapusbravúr is kellett a sikerünkhöz. Örülünk, hogy megvan az idénybeli első idegenbeli bajnoki győzelmünk.

Lendületes volt a Békéscsaba, bár itt Kuzmát éppen szereli a zuglóiak védője (Fotó: Szűcs Attila/BVSC-Zugló)

ÖSSZEFOGLALÓ

Az első félidő nem az intenzitásról szólt. A csapatok kioltották egymást, és ritkán jutottak el a kapukig. Pár kapura lövést láthattunk ugyan, ám igazán nagy helyzet egyik oldalon sem alakult ki. Inkább a Békéscsaba tudta valamennyire dominálni a játékot, és ő kezdeményezett többet. A BVSC igyekezett minél intenzívebben visszaszerezni a labdákat.

Borsos Filip (7) lövését blokkolták a hazaiak (Fotó: Szűcs Attila/BVSC-Zugló)

A második félidő már sokkal izgalmasabban alakult. Már rögtön az elején tizenegyeshez jutott a hazai csapat, Póser Dániel azonban kivédte Horváth Szabolcs lövését, és a BVSC ezután sem tudott betalálni. A Békéscsaba azonban kihasznált egy szögletet, Daru Bence révén megszerezve a meccs egyetlen gólját. A mérkőzés ezután intenzívebbé vált. A második félidőben jellemzőek voltak a kemény belépők, így ebben a játékrészben összesen öt sárga lapot mutatott fel a játékvezető. Az eredmény már nem változott, a Békéscsaba első idegenbeli győzelmét aratta a bajnokságban, és ellépett a kiesőzónából. 0–1

Jól védekezett a Békéscsaba, ezt a meccset sikerült kapott gól nélkül lehoznia (Fotó: Szűcs Attila/BVSC-Zugló)

 

 

PERCRŐL PERCRE

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a mérkőzés, meglátjuk, mire megy a tavaszi szezonban még veretlen BVSC az idegenben nyeretlen Békéscsaba ellen.

Legfrissebb hírek

Szenegáli kiütés emberelőnyben: az afrikai csapat nagy lépést tett a továbbjutás felé

Foci vb 2026
16 perce

Az NB II-es FC Ajka kapust és védőt szerződtetett

Labdarúgó NB II
5 órája

Megdőlt a vb-gólrekord, Törökország hajrában szerzett góllal, az amerikaiak elleni győzelemmel búcsúzott

Foci vb 2026
17 órája

Felejthető és gól nélküli meccsen jutott tovább Ausztrália és jó eséllyel Paraguay is

Foci vb 2026
17 órája

Gyors gólváltás után Japán a svédek elleni döntetlennel szerezte meg az F-csoport második helyét

Foci vb 2026
20 órája

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
Tegnap, 22:23

Dél-Afrika megverte Dél-Koreát, és csoportmásodikként jutott tovább!

Foci vb 2026
Tegnap, 4:51

Vinícius fantasztikus játékával Brazília megverte Skóciát, így csoportelső

Foci vb 2026
Tegnap, 2:02
Ezek is érdekelhetik