A kihagyott büntető ellenére is nyert a Kozármisleny a Szeged ellen

PEHR NÁNDORPEHR NÁNDOR
2026.03.01. 15:50
null
A Szeged-Csanád Grosics Akadémia pont nélkül maradt (Fotó: Gémes Sándor, archív)
Az első félidőben büntetőt hibázott, de vezetett a hazai csapat, majd tizenegyesből egyenlített a Szeged. A szünet után megszerezte a győztes gólt a Kozármisleny az akkor már 10 emberrel játszó vendégcsapat ellen, és 2–1-re nyert a labdarúgó NB II 20. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ
HR-RENT KOZÁRMISLENY–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 2–1 (1–0)
Kozármisleny, 600 néző. Vezette: Gaál Ákos (Kulman Tamás, Topálszki Szabin)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Bíró M., Vajda R., Horváth D., Turi (Gajág, 85.) – Gellér A., Kocsis D. (Dóra D., 85.) – Vogyicska Balázs (Babinszky, 62.), Zamostny (Zsóri D., 62.), László K. (Herczeg, 80.) – Bakó. Vezetőedző: Czuczi Mátyás
SZEGED: Veszelinov – Sándor M., Rjaskó, Szilágyi Z., Kalmár O., Kurdics (Suljic, 65.) – Vágó – Halmai Á. (Holman D., 79.), Rabatin (Zvekanov, 79.), Miskolczi (Bodnár B., 65.) – Novák Cs. Vezetőedző: Laczkó Zsolt
Gólszerző: Zamostny (39.), Bakó (77.), ill. Novák Cs. (54. – 11-esből)
Kiállítva: Vágó (74.)
MESTERMÉRLEG
Czuczi Mátyás: – Fontos volt számunkra, hogy az elmúlt heti fiaskót kijavítsuk. Élesen is kezdtünk, jól játszottunk, s azt hiszem, rászolgáltunk a győzelemre.
Laczkó Zsolt: – Az első félidő játékával nem tudunk elszámolni, ezen el kell gondolkodnom nekem és a játékosoknak is. Utána visszatértünk a mérkőzésbe, de az már későnek bizonyult.

ÖSSZEFOGLALÓ

Az első félidőt jól kezdte a Kozármisleny, és már az ötödik percben büntetőhöz jutott, de ezt Veszelinov Dániel hárította – Zamostny Balázs szélre rúgta a labdát, ám a vendégkapus érezte a sarkot, és védett. Ezután dominált és helyzeteket alakított ki a hazai csapat, ennek pedig meglett az eredménye. A 39. percben Zamostny Balázs már eredményes volt, ezúttal fejelt, s ezt nem tudta hárítani Veszelinov.

A második játékrész elején óriási helyzetet hagyott ki a Kozármisleny, Zamostny duplázhatott volna, azonban óriási bravúrral védett Veszelinov. Aztán jött a fordulat, a Szeged kezdett támadni, és az 54. percben Novák Csanád egyenlített tizenegyesből. Innentől fölényben játszott a Tisza-parti csapat, a hazaiakat megzavarta a kapott gól. Lassan magára talált a mislenyi együttes, és egy gyors támadásnál a középpályán Vágó Levente lerántással állította meg ellenfelét, ezzel megkapta a második sárga lapját is.

Emberelőnybe került a Kozármisleny, amit gólra is váltott három percen belül. Bakó Sámuel a 77. percben bombagóllal szerzett újra vezetést csapatának, és mint kiderült, három pontot érő találatot. A Kozármisleny 2–1-re legyőzte hazai pályán a Szegedet, amely már nyolc bajnoki óta nyeretlen.

 

PERCRŐL PERCRE

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a mérkőzés, meglátjuk, mire megy az előző fordulóban öt veretlenül megvívott meccs után újra vereséget szenvedő Kozármisleny a hét bajnoki óta nyeretlen Szeged ellen.

Legfrissebb hírek

Vb 2026: Uruguay–Spanyolország 0–0

Foci vb 2026
23 perce

Szenegáli kiütés emberelőnyben: az afrikai csapat nagy lépést tett a továbbjutás felé

Foci vb 2026
3 órája

Dembélé főszereplésével a franciák simán nyerték a csoportrangadót a norvégok ellen

Foci vb 2026
3 órája

Felkészülés: Jurek Gábor mesternégyesével az MTK legyőzte a Kazincbarcikát

Labdarúgó NB I
4 órája

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
9 órája

Megdőlt a vb-gólrekord, Törökország hajrában szerzett góllal, az amerikaiak elleni győzelemmel búcsúzott

Foci vb 2026
20 órája

Felejthető és gól nélküli meccsen jutott tovább Ausztrália és jó eséllyel Paraguay is

Foci vb 2026
20 órája

Gyors gólváltás után Japán a svédek elleni döntetlennel szerezte meg az F-csoport második helyét

Foci vb 2026
23 órája
Ezek is érdekelhetik