Szemetet szedtek a Duna-parton a budafoki utánpótláscsapatok labdarúgói

   Munkatársunktól Munkatársunktól
2026.03.26. 12:26
null
Fotó: Budafoki LC
Szerda délután a Budafoki LC Tehetségközpont és szakmai partnere, a Real Betis Balompié a spanyol klub fenntarthatósági platformja, a Forever Green égisze alatt, Budafok-Tétény önkormányzatának közreműködésével környezetvédelmi akciót szervezett Dél-Budán, a Duna-part menti kerékpárút mintegy 800 méteres szakaszán – közölték szerkesztőségünkkel a budafokiak.

A délután folyamán a Budafoki LC Tehetségközpont U17-es és U19-es utánpótláscsapatának játékosai, valamint edzőik ragadtak kesztyűt és szemeteszsákot. Az akcióhoz csatlakozott Javier López Alonso, a Real Betis Academy sportprojekt-koordinátora is, aki éppen szakmai látogatáson tartózkodott Budafokon a két klub közötti együttműködés keretében, és kiemelten fontosnak tartotta, hogy személyesen is részt vegyen a kezdeményezésben.

A fiatal labdarúgók a Duna-part menti kerékpárút mintegy 800 méteres szakaszát és annak környékét tisztították meg. A munka során több tucatnyi nagyméretű zsák telt meg olyan kommunális hulladékkal, amely nemcsak a városképet rombolta, hanem közvetlen környezeti terhelést jelentett a kerékpárút menti zöldsávra is.

Ez a közös akció az első állomása annak a zöld programsorozatnak, amelyet a budafoki utánpótlásklub és a Forever Green a következő években is folytatni kíván, rendszeressé téve a környezetvédelmi megmozdulásokat Budafokon – derül ki a szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményből.
 

Fotó: Budafoki LC

 

Legfrissebb hírek

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Megvan, hol folytatja Filkor Attila sportigazgatóként – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.18. 22:46

A kiesés után távozott a Budafok edzője

Labdarúgó NB II
2026.06.16. 15:14

Filkor Attila távozik, új sportigazgatót nevezett ki az NB II-ből kiesett Budafok

Labdarúgó NB II
2026.06.08. 18:17

Hazai győzelemmel lett bajnok a Vasas, négyet kapott a BVSC-től a szintén feljutó Honvéd – ez történt az NB II-ben

Labdarúgó NB II
2026.05.17. 19:00

Kétgólos Honvéd-siker a feljutók rangadóján, kiesett a Budafok és a Békéscsaba – ez történt az NB II-ben

Labdarúgó NB II
2026.05.10. 21:00

Dráma Budafokon! A BVSC a hajrában egyenlített, a piros-feketék búcsúztak az NB II-től

Labdarúgó NB II
2026.05.10. 19:00

Urblík József duplázott, a Budafok legyőzésével a bajnoki cím kapujában a Vasas

Labdarúgó NB II
2026.05.04. 21:50
Ezek is érdekelhetik