Király Gábor jövő nyárig hosszabbított

2011.02.16. 18:26
null
Király marad Münchenben (Fotó: tsv1860.de)
Király Gábor 2012. június 30-ig meghosszabbította szerződését az 1860 Münchennél, és ha a felek úgy akarják, a megállapodás további egy esztendőre kiterjeszthető – jelentette be hivatalos honlapján a német labdarúgó-bajnokság másodosztályában szereplő klub.

Igaznak bizonyultak a német internetes források információi, amit a Nemzeti Sport Online is megírt, miszerint Király Gábor meghosszabbítja szerződését a német másodosztályban szereplő 1860 Münchennél.

A klub ma hivatalosan is bejelentette, hogy 2012 nyaráig szóló megállapodást kötött a magyar kapussal, amelyben szerepel egy opciós jog is: ha mindkét fél úgy akarja, további egy évvel meghosszabbítható a szerződés.

„Megtaláltuk azt a megoldást, ami egyaránt a legjobb számomra és a klub számára is. Az arany középutat választottuk. Boldog vagyok, hogy továbbra is az 1860 München játékosa lehetek. Ez volt a célom" – mondta Király a szerződéshosszabbítást követően.

Ez az „arany középút" minden bizonnyal azt jelenti, hogy Király belement abba, hogy csökkentsék fizetését. Legalábbis Filipovics Vladan, a játékos menedzsere korábban erről tájékoztatta a Nemzeti Sport Online-t.

„Gábor fizetése valóban csökken az új megállapodás értelmében, de ez változhat is, ha a csapat feljut az élvonalba, mert ebben az esetben új szponzorok megjelenésére számítanak a klubvezetők" – mondta.

Természetesen a német klubnál is elégedettek azzal, hogy marad a kapus.

„Gábor az ő képességeivel és tapasztalatával központi szerepet játszik a csapatban. Igazi példakép a fiatalok számára. Ezzel a megállapodással megmutatta, hogy nemcsak a pályán vállalja felelősséget, hanem a klub sorsát is a szívén viseli" – vélekedett Robert Schäfer klubelnök.

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24

Szűcs Tamás a Szoboszlai Dominiknek adott gólpasszáról: Tudtam, hogy ott lesz

Magyar válogatott
2026.06.10. 09:25
Ezek is érdekelhetik