Tízezer lejes pénzbüntetést szabott ki a román labdarúgóliga a Dinamo Bucuresti-re, amelynek szurkolói magyarellenes rigmusokkal botrányt okoztak csapatuk legutóbbi bajnoki mérkőzésén.
A Dinamo ellenfele a CSMS Iasi volt a csütörtöki mérkőzésen (0–0) – utóbbi klubnak van magyar légiósa, Bőle Lukács, a beszámolók szerint ő volt a bekiabálások célpontja.
A Gazeta Sporturilor román sportlap értékelése szerint a Dinamo akár stadionbezárást is kaphatott volna szankcióként, azaz a vártnál olcsóbban – 10 000 lejes, átszámítva mintegy 650 ezer forintos pénzbüntetéssel – megúszta az esetet.
Az MLSZ is büntetett már magyar NB I-es meccseken felhangzó románellenes rigmusok miatt, az idén ősz elején például így.
Legfrissebb hírek

Nuno Campos távozik Zalaegerszegről – hivatalos
Labdarúgó NB I
2026.06.06. 19:43

A Dinamo Bucuresti kinézte magának a ZTE edzőjét
Minden más foci
2026.06.05. 17:09

Liga 2: Huszti Andrásékat is legyőzte a Sepsi
Minden más foci
2026.04.11. 14:05

Il Luce, az örök fény – Csinta Samu publicisztikája
Minden más foci
2026.04.10. 23:17
Ezek is érdekelhetik



