Bursaspor: a korábbinál magasabb összeget emlegetnek

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2016.01.30. 11:04
Az elmúlt napokban több hír is napvilágot látott arról, hogy Dzsudzsák Balázs klubja, a török Bursaspor késve fizetett játékosainak, mert anyagi gondokkal küzd. Egy török újságíró tudni véli, miért sodródott ebbe a helyzetbe a klub.

Orhan Güney, a Bursasporral bizalmas kapcsolatot ápoló újságíró arról számolt be, hogy a klub tavaly majdnem 60 millió eurót költött játékosokra.

Részletezi is a kiadásokat, e szerint Dzsudzsák 12 millió eurójába került a klubnak, ami ellentmond a korábbi információknak – nyáron arról szóltak a hírek, hogy Dzsudzsákért 1.6 millió eurót fizetett a Bursaspor. A transfermarkt.de viszont 11 millió eurót ír átigazolási összegként. A 10 millió feletti összegek már csak azért is sántítanak, mert Dzsudzsáknak fél év volt hátra a szerződéséből a Dinamo Moszkvánál.

Güney úgy tudja, a játékos átigazolását segítő ügynökség 790 ezer eurót kapott.

Az újságíró a további 2015-ös szerzemények árát is felsorolta. A belga Tom De Sutter 7, a cseh Tomás Necid 6, a perui Luis Advicula (őt kölcsönadta a klub) 5, a chilei Cristobal Jorquera 4.2 millió euróba került.

Güney szerint a klub ligához eljuttatott 2015-ös kimutatásában 19 millió eurós mínusz szerepel.

A Bursaspor anyagi helyzetét az is megnehezítette, hogy új stadiont épített, a Timsah Arénát január 20-án adták át, a Tepecikspor ellen 4–2-re megnyert kupameccs volt benne az első hivatalos mérkőzés.

Legfrissebb hírek

Hosszabbított Dzsudzsák Balázzsal a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 13:29

Dzsudzsák Balázs a következő idényt is a DVSC-ben tölti

Labdarúgó NB I
2026.05.31. 18:53

Az ETO, az FTC és a ZTE emelkedett ki a teljesítményindexekben, no meg Vitális

Labdarúgó NB I
2026.05.21. 15:44

Dzsudzsák Balázs: Hálás vagyok a Lokinak az utolsó lehetőségért

Labdarúgó NB I
2026.05.16. 07:03

Nyolc magyar és három légiós szerepel az NB I őszi válogatottjában

Labdarúgó NB I
2025.12.28. 08:39

„Hiba volt, amikor azt mondták, már abba kellene hagynom” – Dzsudzsák Balázs az ETO FC elleni góljáról

Labdarúgó NB I
2025.10.05. 08:48

Hiba lenne leírni a kora miatt Dzsudzsák Balázst

Labdarúgó NB I
2025.08.12. 09:26

Dzsudzsák a 11-esről: Én már túl vagyok azon, hogy a góljaimat gyarapítsam

Labdarúgó NB I
2025.07.27. 23:22
Ezek is érdekelhetik