Légiósok: Nagy Ádám évi egymillió eurós fizetésre mondott nemet

S. Zs.S. Zs.
2016.07.16. 09:09
null
Nagy Ádám már Bolognában (Fotó: Twitter)
Az FTC-től távozó Nagy Ádám a nyáron válogathatott az ajánlatok közül, az Eb-nyolcaddöntős magyar válogatott labdarúgóját nem a pénzszerzés motiválta, amikor négy évre aláírt a Bolognához. Menedzsere szerint mesés fizetést is visszautasítottak, mert szakmailag nem volt előnyös.

„Ádámmal együtt az elejétől kezdve hangsúlyoztuk, hogy nem a pénz a legfontosabb. Annyit elmondhatok, hogy nem az anyagilag legjobb ajánlatot tevő klub volt a befutó – mondta a Nemzeti Sportnak Kövesdi Viktor, a játékost képviselő CMG menedzseriroda egyik igazgatója. – Volt olyan is, amely évi egymillió eurós fizetést ígért, de olyan országról volt szó, ahová hiba lett volna az ő korában elmenni. Az elején eldöntöttük, olyan klubot keresünk, amely nagyon akarja a játékost, ahol az edző, a sportigazgató is ragaszkodik hozzá, ahol komolyan számolnak vele. Voltak nagynevű klubok, csábító anyagi ajánlatok, de sportszakmailag nem soroltuk a komoly érdeklődők közé, aki azt mondta, kifizeti a vételárat, Ádámnak szép fizetést kínál, de azonnal kölcsönadná egy kisebb csapatnak, mert náluk szerintük még nem tud játszani. Az ilyen megkereséseket a játékossal egyeztetve tisztelettel megköszöntük, és mondtuk, reméljük, néhány év múlva találkozunk, amikor már nem akarják kölcsönadni.”

A szurkolókat – főként a ferencvárosiakat – leginkább az foglalkoztatja, hogy mennyire reális a Nagyért kialkudott másfél millió eurós vételár, amit a többségük kevesell.

„Az árat, mint mindig, ezúttal is a piac határozta meg. Ha Ádám nem magyar, hanem szerb vagy horvát játékos, nem ennyi lett volna az ár. A posztja is befolyásolja az árát, hiszen nem góllövő csatárról van szó. A sajtóban szó volt a háromszázezres állítólagos árról. Nos, egy éve senki nem fizetett volna annyit Ádámért, akit a Fradi annak idején ingyen igazolt. Az pedig természetes, hogy sokan keveslik az árat, vagy a Bolognát kis csapatnak tartják. A szurkolók, ha szavazni kell, nyilván szívesebben látnak valakit a Liverpoolban, a Chelsea-ben vagy a Benficában, de ha ezeknek a kluboknak valamelyikébe szerződött volna, most az lenne a kérdés, jó volt-e ilyen nagy csapatba mennie, játszik-e, fejlődik-e eleget. Mindig, minden igazolást az idő igazol. Ádám számára minden adva van ahhoz, hogy a megfelelő lépést megtegye. Ismerve az elszántságát, elhivatottságát, a munkához való hozzáállását, rajta semmi nem múlik majd."

A NEMZETI SPORT SZOMBATI SZÁMÁBAN HOSSZABB INTERJÚT OLVASHATNAK A MENEDZSERREL, AKI ELÁRULJA A NAGY-TRANSZFER KULISSZA MÖGÖTTI RÉSZLETEIT, ÉS ELMONDJA, HOGY AZ OLASZOK MILYEN MEGGYŐZŐ LÉPÉSEKET TETTEK A KÖZÉPPÁLYÁS MEGSZERZÉSÉÉRT.

Legfrissebb hírek

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
5 órája

Joseph: Megmutattuk, hogy nem véletlenül jutottunk ki a világbajnokságra

Foci vb 2026
14 órája

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
14 órája

Szerbiából igazolt jobbhátvédet az NB II-es Szeged

Labdarúgó NB II
Tegnap, 0:38

Az NB II-es FC Ajka kapust és védőt szerződtetett

Labdarúgó NB II
2026.06.26. 17:51

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
2026.06.26. 16:51

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 22:23
Ezek is érdekelhetik