Az U-válogatott Bakti Balázs Eszékre szerződött

P. K.P. K.
2026.06.25. 16:48
null
Bakti Balázs (balra) Eszékre szerződött (Fotó: nk-osijek.hr)
Bakti Balázs a télen Zalaegerszegről szerződött a szlovén Naftához, melynél két és fél éves szerződést írt alá, az új idényt azonban már a horvát NK Osijeknél kezdheti meg – az eszékiek csütörtökön jelentették be a szerződtetését.

 

„A magyar Bakti Balázs kétéves szerződést írt alá, további egy évvel meghosszabbítható opcióval” – jelentette be csütörtökön a horvát élvonalban szereplő NK Osijek a honlapján.

A klub a bemutatójában kiemeli, hogy a 21 éves Bakti a télen Zalaegerszegről került a tavasszal a szlovén másodosztályban szerepelt NK Naftához, melynél 16 tétmeccsen két gólt szerzett és öt gólpasszt adott. A Naftában a védekező párharcai 69 százalékát nyerte meg, letámadásból átlagosan 3.88 labdát szerzett, 7.51 volt a progresszív passzainak átlaga – írja az nk-osijek.hr. (A horvát klub honlapja egyébként azt is írja, hogy Bakti kölcsönbe került a télen a ZTE-től a szlovén klubhoz, de az MLSZ hivatalos adatbázisa szerint végleges átigazolásról volt szó, nem kölcsönről.) 

„Boldog vagyok, hogy itt lehetek. Ez egy fontos lépés a karrieremben. Jól sikerült a tavaszi szezonom Szlovéniában, és bár a bajnokságot nem tudtuk megnyerni a másodosztályban, sikerült feljutnunk az első osztályba. Sok meccset játszottam és jó benyomást tettem, ezért is hívott az Eszék” – nyilatkozta új klubja honlapjának a korosztályos válogatott középpályás, aki az NB I-ben a 2021–2022-es idényben, a Puskás Akadémiában mutatkozott be, majd 2024-től Zalaegerszegen szerepelt. Az NB I-ben összesen 56 meccset játszott, két gólt és négy gólpasszt ért el. 

Az NK Osijek a 2025–2026-os idényben a tízcsapatos horvát élvonalban a 9. helyen végzett és maradt benn, így az új évadot is az első osztályban kezdheti meg. 

 

Legfrissebb hírek

Edző megy Zalaegerszegről Lendvára, játékosok is mehetnek – hivatalos

Labdarúgó NB I
2 órája

NS-infó: együttműködés jöhet a ZTE és a Nafta között – Zalaegerszegről érkezhet edző, játékos is

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 15:34

NS-infó: távozik a Nafta magyar sikeredzője, Bozsik József

Minden más foci
2026.06.22. 12:50

ZTE: bejelentették a Babos Bence, Németh Dániel cserét

Labdarúgó NB I
2026.06.17. 09:51

Ha ő őrzi Edströmöt… – N. Pál József publicisztikája

Labdarúgó NB I
2026.06.15. 22:52

ZTE: aláírt a fehérvári szélső, akiért már jött is ajánlat Skóciából – NS-infó

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 19:20

A ZTE bejelentette középső védője távozását – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.09. 07:14

Távozik a ZTE FC saját nevelésű védője – NS-infó

Labdarúgó NB I
2026.06.08. 12:25
Ezek is érdekelhetik