Olimpia: Tarlós István köszöntötte az érmeseket

2012.09.24. 13:11
Címkék
Tarlós István, Budapest főpolgármestere hétfőn a Városházán köszöntötte az idei londoni olimpián érmet szerző sportolókat

„Azt gondolom, hogy ilyen teljesítmények mellett a főváros és annak vezetősége sem mehet el szó nélkül, olimpiai bajnoknak lenni ugyanis még ma is a legnagyobb dolog a világon” – mondta Tarlós István.

A főpolgármester úgy fogalmazott: az olimpikonok mindenkinél nagyobb dicsőséget képesek szerezni Magyarország számára.

„Önöknek ráadásul az idei játékok előtt a külvilág kishitűségével is meg kellett küzdeniük, hiszen sokan jóval szerényebb eredményekre számítottak London előtt” – tette hozzá Tarlós István, aki azzal zárta köszöntőjét, hogy Európában manapság példaképhiány van, ezért is van nagy szükség az olimpiai bajnokokra, akik erőt és önbizalmat sugároznak, adnak.

Az ünnepségen – amelyen a sportolók elismeréseket vettek át a főpolgármestertől – Kozák Danuta, Szabó Gabriella, Kökény Roland, Tóth Dávid, Kulifai Tamás és Pauman Dániel kajakozók, Berki Krisztián tornász, Szilágyi Áron vívó, valamint Marosi Ádám öttusázó tudott részt venni, a többi érmet szerzett versenyző később veszi át az elismerést.

A londoni olimpiáról a magyar csapat nyolc arany-, négy ezüst- és öt bronzéremmel tért haza.

Legfrissebb hírek

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
1 perce

A kiesés után lemondott Skócia szövetségi kapitánya

Foci vb 2026
17 perce

Jön a folytatás!

Foci vb 2026
19 perce

Az üzbégek vezetnek a félidőben, a kolumbiai–portugál mérkőzésen még nem esett gól

Foci vb 2026
34 perce

Elkezdődött a Kolumbia–Portugália és a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kolumbia–Portugália 0–0

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kongói DK–Üzbegisztán 1–1

Foci vb 2026
1 órája

Az L-csoportban is befejeződtek a küzdelmek, Anglia, Horvátország és Ghána is továbbjutott

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik