London 2012: elismerések a szeptemberi hiányzóknak

MTI MTIMTI MTI
2012.11.14. 14:50
Címkék
Állami kitüntetéseket és miniszteri elismerő okleveleket adott át a sportpolitikáért felelős államtitkár azoknak a sportolóknak, akik a londoni olimpián, illetve paralimpián negyedik, ötödik és hatodik helyen végeztek, valamint a felkészítésükben résztvevő sportszakembereknek, akik a szeptember 17-i ünnepségen nem tudtak részt venni.

Az Emberi Erőforrások Minisztériumában tartott szerdai ünnepségen Simicskó István beszédében emlékeztetett arra, hogy bár az olimpiának több hónapja vége, mégis fontosnak tartják, hogy a Magyarországnak dicsőséget szerzett versenyzőket köszöntsék, és átadhassák nekik megérdemelt kitüntetéseiket, elismeréseiket.Simicskó István beszédében emlékeztetett arra, hogy bár az olimpiának több hónapja vége, mégis fontosnak tartják, hogy a Magyarországnak dicsőséget szerzett versenyzőket köszöntsék, és átadhassák nekik megérdemelt kitüntetéseiket, elismeréseiket.

„Az emberi boldogsághoz hozzátartozik, hogy jót cselekedjünk barátaink, családtagjaink és hazánk felé. Sportolóink jó cselekedete a teljesítményekben van. Önök az olimpián és a paralimpián az egész magyar közösséget részesítették örömben” – mondta az ünnepelteknek az államtitkár, külön kiemelve a férfi kézilabdázóknak az izlandiak elleni mérkőzésen nyújtott „szinte emberfeletti” teljesítményét.

Szólt arról is, hogy a kormány kiemelt fontosságúnak tekinti a sportot, és a jövőben is szeretne minden támogatást megadni a versenyzőknek. Az államtitkár köszönetét fejezte ki azoknak a sportolóknak, akik kitartanak a magyar válogatott mellett.

A jutalmazottak között volt Hosszú Katinka, a Londonban 400 méter vegyesen negyedik úszó is, aki kedden érkezett haza a rövid pályás Világkupa-sorozat utolsó állomásáról. Hosszú az egyéni eredmények összesítése alapján megnyerte az idei vk-t.

„Most elég fáradtnak érzem magam, különösen, hogy a hazaérkezés óta két edzésen is túl vagyok, és most is oda sietek. Már az olimpia előtt is úgy terveztem, hogy a vk-sorozat minden állomásán rajthoz állok, és mondhatom: az olimpiai negyedik hely után az önbizalmamnak is jót tett ez a sorozat, új erőre kaptam” – mondta az MTI-nek a világbajnok Hosszú Katinka.

„A rengeteg utazás és a sok verseny újfajta edzésmódszernek is tekinthető, kizökkentem a monotonságból. Bevallom, nem számítottam ilyen eredményre, de természetesen nagyon örülök. Kedden már a rövid pályás Európa-bajnokságra utazom, amire külön nem készülök, edzésből teljesítem. A decemberi rövid pályás vb pedig már olyan verseny lesz, amelyre komolyan összpontosítok.”

Legfrissebb hírek

Sucic távoli lövésével vezet Horvátország Ghána ellen – videó

Foci vb 2026
9 perce

Vasárnapi sportműsor: kezdődik a foci-vb egyenes kieséses szakasza

Minden más foci
23 perce

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
26 perce

Az angolok nem bírtak Panamával az első félidőben

Foci vb 2026
30 perce

Horvátország vezet Ghána ellen

Foci vb 2026
43 perce

A másik Lionel – Simon Zoltán publicisztikája

Foci vb 2026
1 órája

Zöld-foki ragyogás – Somogyi Zsolt jegyzete

Foci vb 2026
1 órája

Elkezdődött a Panama–Anglia és a Horvátország–Ghána mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik