Larsson nyarat csinálhat

IMI MARKOSIMI MARKOS
2003.03.25. 21:43
Címkék
Egy hete már tudja mindenki, hogy Henke Larsson korábbi szándékát megváltoztatva mégis újra magára ölti a svéd válogatott mezét, és ott lesz az április másodikai, Magyarország elleni Európa-bajnoki selejtezőn, ám a módosítás hátterében meghúzódó okokról továbbra is csak találgatni lehet. A skandináv ország szövetségének vezetői egész télen azt állították, Larssont nem lehet rábeszélni a visszatérésre, van olyan makacs, hogy nem vizsgálja felül az álláspontját.
Nos, felülvizsgálta, mi több, módosította, úgyhogy a sportvezetőknek és Larssonnak is okokat kellett találnia. "Jó lesz újra találkozni a fiúkkal, már nagyon hiányzott a svéd duma” – jelentette ki a Celtic csatára. A svédek azonnal belekapaszkodtak ezekbe a szavakba, és szinte kapásból cáfolták, hogy a hazai beszéd késztette volna visszatérésre a gólgyárost. Az újságok állítják: ha akart volna, Larsson Glasgow-ban is tudott volna svédül beszélni, hiszen két csapattársa – Magnus Hedman és Johan Mjällby –, valamint a felesége is svéd, tehát velük nem kötelező angolul társalognia.Most pedig lássuk, miként vélekedik Larsson visszatéréséről a két kapitány, Tommy Söderberg és Lars Lagerbäck: "Henke Larsson a pályán és azon kívül is példakép. Különösen az utóbbi fontos. Nem játssza meg a primadonnát, csendes, keveset beszél, nagyon visszahúzódó. Nagyon nagy szükségünk van rá.”Larsson azt állítja, a svéd beszéd miatt jön vissza, a kapitányok szerint viszont ő csendes, keveset beszélő ember. Mintha elbeszélnének egymás mellett a felek…De akkor mi a valódi ok? Több mint valószínű az, hogy Larsson két, nem túl sikeres torna, a 2000-es Európa-bajnokság és a 2002-es világbajnokság után újra lát fantáziát a nemzeti tizenegyben. A gárdában ugyanis újra felfedezhető olyan támadótrió, amilyen a múltban többször is sikerre vitte az együttest. 1974-ben Bo Larsson szervezett, Edström és Sandberg ontotta a gólokat, a csapat pedig ötödik lett a világbajnokságon. Húsz évvel később Brolin volt az ész, Dahlin és Kennet Andersson a végrehajtó, a trió remek együttműködésének köszönhetően pedig a csapat bronzérmet nyert az egyesült államokbeli világbajnokságon.Most Ljungberg lenne az "agy”, előtte pedig Zlatan Ibrahimovic és Larsson onthatná a gólokat. Jóllehet az Ajax támadója eltiltása miatt nem szerepelhet Budapesten, máris a jövőt tervezgeti: "Élmény lesz Henkével egy csatársorban szerepelni. Meggyőződésem, hogy Larsson a magyarok elleni mérkőzés után is a válogatott rendelkezésére áll.”Az optimista hangulat tetten érhető egész Svédországban, a lapok messiásként emlegetik a glasgow-i támadót, ő azonban óva int mindenkit a túlzott eufóriától. "Egy fecske nem csinál nyarat” – próbálta fékezni az örömünnepet a futballista.Nagy kérdés, mennyire sikerült neki…
Legfrissebb hírek

Portugália és Üzbegisztán sem „öltözött át” a csoportkörben – a K-csoport mai mezei

Foci vb 2026
3 perce

Az argentinok barbecue-partival hangoltak Jordánia ellen – Videó

Foci vb 2026
12 perce

Maraton kajak-kenu Eb: Csépe Panna ezüst-, Matkovics Lili Sára bronzérmes

Kajak-kenu
18 perce

A magyar férfi és női rögbisek sem jutottak négy közé a chisinaui Eb-körben

Egyéb csapat
33 perce

Kitört a balhé a panamaiak edzésén az angolok elleni meccs előtt – videó

Foci vb 2026
39 perce

Mexikói szurkoló a világ legmenőbb farkaskutyája – fotó

Foci vb 2026
50 perce

Az első tornáját nyerte meg Marozsán legyőzője Mallorcán

Tenisz
1 órája

Bemutatkozik Anglia piros felsője – az L-csoport mai mezei

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik