Presztízsmeccs lesz a javából

BORBOLA BENCEBORBOLA BENCE
2004.11.12. 20:48
Címkék
A kapitány gőzerővel készül. Lothar Matthäus fejében az utóbbi néhány hétben más sem járt, minthogy a szerdai vb-selejtezőn (a helyszín Ta Quali, kezdés 19.30-kor) mindenképpen győzni kell. A szövetségi kapitány csütörtökön döntött, és nyilvánosságra hozta a Máltára utazó játékosok névsorát. Akad néhány érdekesebb változás is, hiszen a korábban rendszeresen foglalkoztatott Tóth András, Molnár Balázs, Simek Péter, Bodor Boldizsár és Lőw Zsolt is kimaradt a Máltára utazó keretből. Most arra kértük Lothar Matthäust, hogy ossza meg velünk döntésének főbb okait.
- Ha megengedi, az elején viszszatérnék egy mondat erejéig a hétközi forduló eseményeihez - kezdte Lothar Matthäus. - Véleményem szerint szerdán is volt egy-két igazán színvonalas és izgalmas találkozó, amelyen jól szórakozhattak a nézők. Én a Honvéd vendégszereplését néztem végig a Szusza Ferenc-stadionban, és a látottak után elmondhatom: a vendégek megérdemelten győztek. Számomra úgy tűnt, hogy az újpesti játékosok nincsenek tökéletes mentális állpotban, ami meglátszott a válogatottnál is számításba vett labdarúgókon.
- Talán éppen ezért maradt ki az újpesti Simek Péter?
- Nem szeretnék külön kitérni a mostani keretből kimaradt minden egyes játékosra. Semmilyen szenzáció nem történt, csupán annyi, hogy mint minden egyes mérkőzés előtt, sok mindent figyelembe kellett vennem.
- Mégis mit?
- Sok játékosra figyelek, és a válogatás esetében az utolsó pillanatban is figyelembe veszem, ki milyen formában van éppen, és persze a soron következő ellenfél lehetséges taktikájához igazítva alakítom ki a válogatott mindenkori keretét. A mostani névsor is csupán erre az összecsapásra szól, mint ahogyan a svédek elleni is csupán arra a találkozóra volt érvényes.

Gyerünk, uraim, támadunk! Lothar Matthäusnak úgy kell szerdán csatába küldenie a seregét, mint egy hadvezérnek
Gyerünk, uraim, támadunk! Lothar Matthäusnak úgy kell szerdán csatába küldenie a seregét, mint egy hadvezérnek
Gyerünk, uraim, támadunk! Lothar Matthäusnak úgy kell szerdán csatába küldenie a seregét, mint egy hadvezérnek
- Miután szerdán Málta ellen játszunk, gondolom, a taktikáját is a támadásokra szabja majd.
- Valóban arra készülünk, hogy a kilencven perc nagy részét az ellenfél térfelén töltjük majd. Könnyű mérkőzésre azonban senki se számítson, a máltaiak nagy ellenállást tanúsítanak majd.
- Hát ha arra gondolunk, hogy nekik is német szövetségi kapitányuk van, akkor…
- Horst Heese jó barátom, gyakran beszélgetünk. A mentalitása hasonló az enyémhez, azaz ő is minden egyes mérkőzésen győzni szeretne. A szerdai mérkőzés után, remélem, ő lesz a csalódott. ---- A ---- &
Legfrissebb hírek

Hat meccs, egy tripla, két dupla – a 16. vb-játéknap 19 gólja egy helyen

Foci vb 2026
18 perce

A zöld-fokiak kapitánya: Kis ország vagyunk, de semmi sem lehetetlen

Foci vb 2026
20 perce

Amerika pite: a világ legjobb játékosa és az aranylabdás is Franciaországnál – vb-kibeszélő, 16. nap

Foci vb 2026
27 perce

Vb 2026: kilenc párosítás hivatalos – mutatjuk az ágrajzot és a harmadikok helyzetét

Foci vb 2026
29 perce

Betlehem Dávid: Eddig még csak Pogány Induló-koncerten voltam itt

Úszás
44 perce

Új lehetőségek nyílnak a fiatal tehetséges sportolók előtt

Egyéb egyéni
1 órája

Statisztikák: Lukaku és De Bruyne is rekordot döntött

Foci vb 2026
1 órája

Belgium csoportelső lett, Egyiptom nem bírt Iránnal

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik