Rajczi Péter nem ünnepelt

BORBOLA BENCEBORBOLA BENCE
2005.03.31. 23:19
Címkék
Egy újpesti mentette meg az újpesti stadion történelmi sorozatát. Rajczi Péter góljának köszönhetően ugyanis válogatottunk továbbra is őrizheti veretlenségét a Megyeri úti stadionban: Lothar Matthäus a 84. percben, 0-1-es állásnál küldte az addigra elfáradt Vincze Ottó helyére a lilák támadóját, Rajczi Péter pedig hat perccel később - egy kavarodást követően - bevette Dimitar Ivankov kapuját. Nemzeti csapatunk ezzel tehát továbbra sem talált legyőzőre a Megyeri úti stadionban, a mérleg 21 győzelem mellett mindössze 3 döntetlen.
- A válogatott piros-fehér-zöld dreszszében, újpestiként a Szusza Ferenc-stadionban egy ilyen fontos mérkőzésen hat perc alatt sikerült gólt lőnie, ám az öröme mégsem lehetett felhőtlen.
- Valóban nem, hiszen akkor lehettem volna igazán boldog, ha most győztes gólról beszélgethetnénk - mondta Rajczi Péter. - Nem azt mondom, hogy így nem volt csodálatos érzés, amikor láttam, hogy a labda a hálóban köt ki, és a lelátón helyet foglaló nézők hangorkánjában még a hátralévő néhány percben is megpróbáltuk begyötörni a győztes gólt, ám annak fényében, hogy számunkra mennyire fontos lett volna ez a három pont, jócskán maradt bennem hiányérzet.

Akinek járt a hátba veregetés: Rajczi Péter még idôben egyenlített (Fotó: Meggyesi Bálint)
Akinek járt a hátba veregetés: Rajczi Péter még idôben egyenlített (Fotó: Meggyesi Bálint)
Akinek járt a hátba veregetés: Rajczi Péter még idôben egyenlített (Fotó: Meggyesi Bálint)
- Pedig kétszer is betalált a kapuba...
- Így utólag már én is tudom, hogy már a fejesemet követően is a gólvonal mögött volt a labda, ám abban a pillanatban nem láttam tisztán a labdát, és a biztonság kedvéért még a kipattanót is bevágtam a léc alá. Elismerem, szerencsés gól volt, de úgy érzem, ennyit megérdemelt a csapat.

- Főleg akkor, ha az első félidei játékot vesszük alapul. A bolgárok vezető gólja azonban nagyon megfogta a csapatot. Ön is így látta a kispadról?
- Igazi ki-ki meccs volt ez. Az első félidőben mi vezethettünk volna legalább egy góllal, a második félidőben pedig a bolgárok rúghattak volna gólokat. Nincs mit szépíteni: Sztilian Petrov találata nagyon váratlanul ért minket, ami után valóban kicsit megrogytunk. Ám az mindenképpen bizakodásra adhat okot, hogy a végén sikerült egyenlítenünk, és úgy érzem, a közönség is a csapat mellé állt.

- Ez így van, a bökkenő csupán az, hogy ezzel az egy ponttal nem sokra megyünk...
- Az egy pont is több mint a semmi, bár kétségtelen, hogy a horvátok és a svédek most sokkal kedvezőbb pozícióban vannak nálunk. Innentől kezdven nem szabad számolgatnunk, minden meccsünket meg kell nyernünk.

- Az ön mérlege ennél azért jóval kedvezőbb, hiszen válogatottbeli négy mérkőzése alatt két gólt szerzett. Megünnepelte valahogy az egy pontot érő találatát?
- Erre most nem jutott idő. Szombaton ugyanis Nyíregyházán már újabb gólt szeretnék szerezni. Ha ez sikerülne és a csapat is győzne, akkor bevallom, vasárnap valóban ünnepelnék egy kicsit. Már csak azért is, mert vasárnap lesz a huszonnegyedik születésnapom…

Szavazás

Ön mit hiányolt a legjobban a magyar–bolgár mérkőzésen?

Legfrissebb hírek

Vozinha Shilton és Zoff útjára lépett

Foci vb 2026
5 perce

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
23 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
26 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
29 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
33 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
36 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
39 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
50 perce
Ezek is érdekelhetik