Várhidi Péter: Az elnökség bizalma töretlen, távozásról szó sem volt

2007.06.21. 15:01
A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) csütörtöki elnökségi ülésén több mint egy órán át tartott Várhidi Péter szövetségi kapitány meghallgatása, melynek során a grémium támogatásáról biztosította a szakvezetőt. A szakember az egyeztetés után rögtönzött sajtótájékoztatón leszögezte, a jövőben is elsősorban a 22-25 éves korosztályra számít.
Várhidi Péter folytathatja, abban bízik, hogy az olaszok ellen már látható jelei lesznek a fejlődésnek
NS-archív
Várhidi Péter folytathatja, abban bízik, hogy az olaszok ellen már látható jelei lesznek a fejlődésnek
Várhidi Péter folytathatja, abban bízik, hogy az olaszok ellen már látható jelei lesznek a fejlődésnek
NS-archív
Várhidi Péter folytathatja, abban bízik, hogy az olaszok ellen már látható jelei lesznek a fejlődésnek

„Értékeltük az elmúlt két találkozót, a Görögország és Norvégia elleni Európa-bajnoki selejtezők tapasztalatait, ezt követően pedig megbeszéltük, hogy milyen dolgokon kellene változtatni az előrelépés érdekében – mondta a kapitány, majd hozzátette: – A távozásom nem merült fel, az elnökség bizalma törtetlen, így folytathatjuk a megkezdett munkát.”

„A szövetség vezetői tisztában vannak a tényekkel és elfogadják azt, hogy látványos eredmények a közeljövőben nem várhatók. Sok munka vár ránk, az a feladat, hogy elsajátítsuk és begyakoroljuk a taktikai elemeket. Bízom a fiatalokban, egy-két éven belül megedződhetnek a nyugati bajnokságokban, ezt pedig a válogatottban is kamatoztathatják” – fűzte hozzá Várhidi Péter.

„A hozzáállás még nem az igazi, elvárom, hogy a játékosaim mindet megtegyenek a sikerért. Augusztus 22-én komoly erőpróba, egyúttal nagy lehetőség vár a csapatra, az olaszok elleni felkészülési találkozón remélhetőleg látható lesz az előrelépés” – jegyezte meg a szakvezető.

A szakembert a legutóbbi elnökségi ülésen felszólították arra, hogy rendezze a viszonyát a sajtóval. Várhidi azonban úgy érzi ez szükségtelen, mivel szó sincs különösebb elletétről.

„Úgy érzem, rendezett a viszonyunk, az újságírók nehezen viselik el, hogy a válogatott nem nyeri meg a meccseket. Szerintem az természetes, hogy csalódott a hangulat, ha kikap a csapat” – jegyezte meg a tréner.

A magyar nemzeti csapat a C jelű selejtezőcsoportban hét mérkőzés után két győzelemmel és öt vereséggel, hat ponttal, Máltát és Moldovát megelőzve az ötödik helyen áll.

Várhidi Péter tanítványai az augusztusi, világbajnoki címvédő elleni barátságos mérkőzés után szeptember 8-án, Budapesten a bosnyákok ellen szerepelnek, négy nappal később pedig Törökországba látogatnak.

Októberben Málta ellen játszik a válogatott, novemberben pedig Moldova és Görögország lesz az ellenfél.
Legfrissebb hírek

Az új idényben OTP Bank Liga lesz a labdarúgó NB I hivatalos neve

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 14:30

Vági Márton: Az MLSZ gazdálkodása biztos lábakon áll

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 08:33

Aleksander Ceferin köszönetet mondott Csányi Sándornak a sikeres BL-döntő-rendezésért

Bajnokok Ligája
2026.06.02. 19:37

NB III: megvannak az osztályozós párharcok – a SZAC és a Gyöngyös már feljutott

Labdarúgó NB II
2026.06.02. 13:06

Horváth Dávid veszi át Kemenes Szabolcs helyét az U17-es és az U19-es válogatottnál – hivatalos

Magyar válogatott
2026.06.01. 11:29

NS-infó: a fiatal- és a magyarajánlásról tárgyalt az MLSZ – Gómez és Corbu már nem számít hazai játékosnak

Labdarúgó NB I
2026.06.01. 09:18

Válogatott: sportpszichológussal bővült a szakmai stáb

Magyar válogatott
2026.05.29. 15:33

A következő idényben már nem Fizz Liga lesz az NB I neve – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.05.26. 17:35
Ezek is érdekelhetik