Pinte Attila tudja, hogy milyen érzés Szlovákiában magyarnak lenni

2008.11.04. 11:59
Szlovák Kupa-negyeddöntőt vívnak ma délután Dunaszerdahelyen, de a városban, fájdalom, nem a hazai csapat remélt továbbjutása jelenti a témát, hanem a Slovan múlt szombati fellépése. Jobban mondva: a szlovák rendőrség brutális fellépése. Pinte Attila, a DAC szlovákiai magyar labdarúgója még nem tette túl magát a hét végi eseményeken, de nem bánja, hogy ismét pályára kell lépni. Szerinte az Artmedia elleni siker gyógyír lenne a sebekre.
Pinte Attila (jobbra) 31-szer húzta magára a szlovák válogatott mezét
Fotó: Action Images
Pinte Attila (jobbra) 31-szer húzta magára a szlovák válogatott mezét
Pinte Attila (jobbra) 31-szer húzta magára a szlovák válogatott mezét
Fotó: Action Images
Pinte Attila (jobbra) 31-szer húzta magára a szlovák válogatott mezét

– Gyanítom, az öltözőben nem csak a kupameccs a téma.
– A körülményekhez képest nyugodtan készülünk, de… – vett egy mély levegőt a korábban a Ferencvárost is erősítő, Szlovákia nemzeti együttesében 31-szer szóhoz jutó Pinte Attila. – Természetesen egy-két nap nem elég arra, hogy elfeledjük a borzalmakat, sőt tartok tőle, amíg élek, emlékszem majd 2008. november elsejére. Szombat éjjel le sem hunytam a szemem, csak feküdtem az ágyban, és újra meg újra lepörgettem magam előtt az eseményeket. Vasárnap délelőtt aztán megnéztem a Hír Tv műsorát, s döbbenten tapasztaltam, hogy a szlovák rendőrök minden előzmény és ok nélkül, egyebek mellett viperával a kezükben támadtak a védtelen magyar szurkolókra. Felfordult a gyomrom a látottaktól!

– Nem lehet egyszerű…
– Ha valakinek, nekem különösen nem az. Én tudom, hogy Szlovákiában milyen magyarnak lenni. Amikor a kezdés előtt szurkolóink elénekelték a Himnuszt, a sírás kerülgetett. Csodálatos, ugyanakkor leírhatatlan érzés kerített hatalmába. Egy ilyen mérkőzést követően nehéz pozitívumokról beszélni, mégis megtenném. Húsz év után újra megtelt a dunaszerdahelyi stadion, többek között az anyaországból érkezett szurkolóknak köszönhetően. Hiába vannak rosszakaróink, az, hogy a magyarországi drukkerek mellénk álltak, csak erősebbé tesz bennünket! Mondom, sokan akarják a vesztünket, azt azonban senki és semmi nem akadályozhatta meg szombaton, hogy a szlovákiai magyarok és az otthoniak végleg egymásra találjanak.

– Nem tart a folytatástól? Bárhová mennek, célponttá válhatnak.
– Említettem már, én tisztában vagyok vele, milyen Szlovákiában magyarnak lenni. A Fradiban eltöltött két év meseszép emlék számomra, de azt sem feledem, hogy Magyarországon többen is a fejemhez vágták: az útleveled színe számít, nem az, hogy te minek vallod magad… Nem haragszom rájuk; remélem, akik ezt hangoztatták, a szombaton történtek után már kapiskálják, miről van szó. Persze ezzel a helyzettel nem nekik, hanem nekünk kell együtt élnünk – beletörődni természetesen nem lehet, de a pályán talán tehetünk ellene valamit. Mindjárt az Artmedia elleni kupasikerrel. Nyernünk kell azért, hogy mindenki lássa: voltunk, vagyunk és leszünk!

A TELJES INTERJÚT ELOLVASHATJA A KEDDI NEMZETI SPORTBAN!
Legfrissebb hírek

Az angol másodosztályban folytathatja a 21 éves magyar középpályás – sajtóhír

Légiósok
2026.06.23. 10:09

DAC: több mint egy év után bejelentett sportigazgató és norvég balhátvéd érkezett – hivatalos

Minden más foci
2026.06.22. 16:23

Felkészülés: a Somorja nyerte a felvidéki rangadót

Minden más foci
2026.06.20. 18:04

A Como érvényesítette az opciót, Bősze Levente az olasz klubban marad

Légiósok
2026.06.16. 13:10

Robert Klauss a DAC új vezetőedzője – hivatalos

Minden más foci
2026.06.05. 21:32

NS-infó: Robert Klauss lesz a DAC edzője

Minden más foci
2026.06.04. 13:06

Távozik a vezetőedző a dunaszerdahelyi labdarúgócsapattól

Minden más foci
2026.06.03. 12:42

Baráth György: A bennmaradás a műtött szívemnek igazi gyógyír

Minden más foci
2026.05.24. 13:08
Ezek is érdekelhetik