MLSZ: 220 milliós adótartozás a 2002-2005-ös időszakból

MTI MTIMTI MTI
2009.12.15. 13:51
Címkék
A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) elnöksége – a legutóbbi közgyűlésen hozott döntés és a most elkészült független szakértői jelentés alapján – szerdai ülésén (Telki, 11.30 óra) tárgyal arról a csaknem negyedmilliárd forintos APEH-tartozásról, amely a 2002–2005 közötti időszakban halmozódott fel.

Az MLSZ keddi tájékoztatása szerint a grémium várhatóan határozatot is hoz ezzel kapcsolatban az akkori vezetés tagjainak – konkrétan Bozóky Imre elnök, Berzi Sándor főtitkár, Puhl Sándor alelnök és Lothar Matthäus szövetségi kapitány – személyes felelősségéről.

A szövetség szerint az adóhatóság a múlt héten 120 millió forintot emelt le inkasszóval az MLSZ számlájáról, egy másik, több mint 100 milliós tételt pedig folyamatosan, részletekben törleszt az MLSZ. Ugyanakkor a szervezet gazdasági irányítói úgy vélik, hogy bár a korábbi vezetők súlyos veszteségeket okoztak, ez nem rendíti meg az MLSZ gazdálkodását, köszönhetően az előzetesen képzett tartaléknak, így a 2009-es év kimagaslóan jó pénzügyi mérleggel zárulhat.

Az ülésen napirenden lesz a válogatottak szakvezetőinek, így Erwin Koemannak és Egervári Sándornak (U20) a beszámolója is, továbbá több javaslat és döntés várható a nemzetközi fogadási botránnyal kapcsolatban, illetve szó lesz a szövetség jövő évi költségvetéséről és a versenynaptár tervezetéről is.

Legfrissebb hírek

Elkezdődött a Dél-Afrika–Kanada mérkőzés

Foci vb 2026
5 perce

Vb 2026, a 16 közé jutásért: Dél-Afrika–Kanada 0–0

Foci vb 2026
21 perce

Gyémánt Liga: Duplantis diadala, Lyles és Bol második lett Párizsban

Atlétika
24 perce

Szalai Fanni és Lehmann Csongor nyerte meg a tiszaújvárosi világkupát

Egyéb egyéni
25 perce

Az MLS-ben folytatja Robert Lewandowski – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
35 perce

Már nem Hong Mjung Bo a dél-koreai kapitány

Foci vb 2026
36 perce

Repülőhollandi-vb: Majthényi Szabolcs és Domokos András tizenötödször világbajnok

Egyéb egyéni
54 perce

Döntetlennel kezdte meg a Ferencváros az ausztriai edzőtábort

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik