Fiola: Sokszor gyorsabb volt a tempó az otthoninál

2011.06.07. 12:28
null
Futácsék a franciák elleni meccsen keményen küzdöttek, és csak a ráadásban kaptak gólt (Fotó: Németh Ferenc – archív)
A magyar U21-es labdarúgó-válogatott négy szerzett pontjával a hatodik helyen zárta a touloni tornát. A végső győzelemre is esélyes Franciaország elleni 1–1-es döntetlennel véget érő találkozó után a mieink az mlsz.hu-nak úgy nyilatkoztak, a hétfői teljesítményre lehet alapozni.

Fiola Attila, a paksiak védője mindhárom mérkőzést végigjátszotta a tornán a magyar védelem tengelyében, és úgy véli, gyakran gyorsabb volt a tempó a hazai meccseknél.

„A franciák ellen igazi csapatként küzdöttünk, és ennek kis híján meg is lett az értékes eredménye. A bajnokság végeztével fokozatosan vettük fel a nemzetközi tempót, amely sokszor gyorsabb volt az otthoninál. Úgy érzem, éppen a legjobb csapat ellen tudtunk a legjobban futballozni" – mondta Fiola az mlsz.hu-nak.

A középpályás Tajthy Tamás is magabiztosan teljesített a házigazda franciák ellen, ami után úgy vélte, a hétfői játékra lehet alapozni a jövőben.

„A hétfői meccsen bebizonyítottuk, hogy tudunk igazi csapatként futballozni – mondta az újpesti labdarúgó. – Szervezetten és felszabadultan játszottunk, ez volt a jó teljesítmény alapja. Szerintem mindent megtettünk a siker érdekében, és kiderült mindenki számára, hogy jók lehetünk az Eb-selejtezők folyamán is. A tétmérkőzéseken ez a teljesítmény lesz az alap, a minimum."

Bódi Ádám szerint a Mexikó elleni találkozóval ellentétben ezúttal mindenki hitt magában. A DVSC játékosa bízik benne, hogy a jövőben is a tagja maradhat a nemzeti együttesnek.

„Az biztos, hogy a franciáknál fizikailag erős, gyors játékosok szerepelnek, és képzettek is, mégsem igazán tudtak fölénybe kerülni – jelentette ki a DVSC szélsője. – Ma sok jó egyéni teljesítmény is párosult a szervezett játékunkhoz, és ellentétben a Mexikó elleni meccsel, ezúttal mindenki hitt magában és a siker lehetőségében. Majdnem sikerült megszerezni a győzelmet, taktikus játékunkkal sokáig vezettünk, de a végén szerencsétlenül elbuktuk a továbbjutást. Ami a folytatást illeti, öröm játszani az U21-es csapatban, jó volt ezen a rangos tornán részt venni, és szeretnék a keretben maradni a selejtezőkre is. Ahogy mindenkinek, nekem is az a célom, hogy helyet szerezzek a kezdőcsapatban, és segíteni tudjam az együttest a nemzetközi porondon."

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24

Szűcs Tamás a Szoboszlai Dominiknek adott gólpasszáról: Tudtam, hogy ott lesz

Magyar válogatott
2026.06.10. 09:25
Ezek is érdekelhetik