U19-es válogatott: az ukránok elleni sikerrel zártunk

2012.09.10. 20:16
A Mészöly Géza vezette magyar U19-es labdarúgó-válogatott az ukránok 2–0-s legyőzésével bronzérmes lett a szabadkai felkészülési tornán.

Az mlsz.hu beszámolója szerint az Európa-bajnoki selejtezők előtt álló U19-es válogatott a belgák és a szerbek elleni döntetlen után lejátszotta utolsó mérkőzését is a szabadkai Vilotic-tornán. Az ukránok elleni bronzmeccsen Mészöly Géza a Nagy Gergő – Csikortás Dávid, Szilvási Péter, Zsirai Martin, Hangya Szilveszter – Pintér András (Szedlár Zoltán, 60.), Farkas Aurél (Csemer Gyula, 60.), Lőrinczi Attila (Bese Barnabás, 65.) – Kleinheisler László, Szenes Bence (Novothny Soma, 65.), Berki István (Szécsi Márk, 46.) összeállításban szerepeltette együttesét.

Az első tíz percben még nem találta a ritmust a magyar válogatott, ezt követően azonban átvette az irányítást, és a 20. percben megszerezte a vezetést is: Kleisheisler egy labdaszerzés után az üres területre befutó Berkihez passzolt, aki ballal a jobb sarokba helyezett. A gól után maradt a magyar mezőnyfölény, ami a második félidőre még jelentősebbé vált. Az 55. percben sikerült megduplázni az előnyt, a Bese elleni szabálytalanság után megítélt szabadrúgásból Lőrinczi csavart a kapuba. A hátralévő időszakban az ukránoknak nem volt esélyük a felzárkózásra, maradt a 2–0, amivel a magyar válogatott megszerezte a torna harmadik helyét.

Két különdíjjal is gazdagodtak a magyar játékosok, a torna legjobb kapusának Nagy Gergőt választották, míg a három találatot elérő Lőrinczi Attila a gólkirálynak járó elismerést vehette át.

„A játékosokon most jött ki a három nap alatt lejátszott három meccs okozta fáradtság, ami érthető is, hiszen nem játszanak rendszeresen ilyen nagy iramú, magas tempójú mérkőzéseket – mondta a mérkőzés után Mészöly Géza. – A nehéz kezdés után felvettük a fonalat, és irányítottuk a játékot. A cserék után frissebbé vált a csapat, a második félidőben már abszolút uraltuk a pályát, és megérdemelten győztünk. Örülök, hogy egy ilyen erős mezőnyben veretlenül zártuk a tornát és végig bátor támadójátékot mutattunk. Egyre jobban összeáll a társaság, a tétmérkőzésekhez közeledve ez a nagyszerű teljesítmény tovább növeli a labdarúgók önbizalmát."

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24

Szűcs Tamás a Szoboszlai Dominiknek adott gólpasszáról: Tudtam, hogy ott lesz

Magyar válogatott
2026.06.10. 09:25
Ezek is érdekelhetik