Női válogatott: Vágó Attila az új szövetségi kapitány

2013.01.15. 14:08
A Magyar Labdarúgó-szövetség beszámolója szerint mától Vágó Attila veszi át a női válogatott szövetségi kapitányi tisztségét. Az MLSZ ezzel párhuzamosan dolgozik a szakág átfogó fejlesztésén.

„A Magyar Labdarúgó-szövetség elnöksége – amint annak legutóbbi, decemberi ülésén is hangot adott – úgy ítéli meg, hogy a szakmai stáb sem a női labdarúgás egészében, sem az egyes korosztályos válogatottak terén nem tudott látványos eredményeket, előrelépést felmutatni, ezért indokolt a szakembergárda összetételének átalakítása" – olvasható az mlsz.hu-n, a szövetség hivatalos honlapján.

A szövetségi kapitányi tisztséget Kiss Lászlótól Vágó Attila veszi át, aki jelenleg a Veszprém NB II-es férficsapatának vezetőedzője. A szakember 2013 júniusáig, azaz szerződése lejártáig részmunkaidőben, azt követően pedig főállásban veszi át az első számú női csapat szakmai irányítását. A korábbi 33-szoros válogatott játékos, Kiss László marad az MLSZ tágabb kötelékében, a jövőben a Budapesti Igazgatóság utánpótlását irányítja.

Vágó Attila számára nem ismeretlen a szövetségi kapitányi megbízatás, hiszen 2007 őszétől közel három esztendőn át, 27 mérkőzés (10 győzelem, 7 döntetlen, 10 vereség) erejéig már betöltötte ezt a tisztséget. Leánya, Vágó Fanny, az MTK játékosa az egyik legtehetségesebb magyar női labdarúgó, akit 2012-ben az MLSZ az év női focistájának választott.

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Női labdarúgó-vb-selejtező: Hollandiával játszik a magyar válogatott

Magyar válogatott
2026.06.18. 13:33

Az Európa-bajnokot is megkaphatja a magyar női labdarúgó-válogatott

Magyar válogatott
2026.06.17. 17:07

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40
Ezek is érdekelhetik