U17-es válogatott: vereség után győzelem Szlovákia ellen

2013.03.14. 17:21
Az U17-es labdarúgó-válogatottunk két nap alatt másodjára találkozott Szlovákia fiataljaival: a keddi 1–0-s vereséget követően – az irreális körülmények ellenére – most 3–0-ra nyertek Pisont István tanítványai.

A szlovák és a magyar U17-es válogatott kedden Szencen találkozott egymással, akkor a házigazdák 1–0-ra nyertek. A mai telki visszavágót a nagy havazás miatt a műfüves pályán játszották le, de hiába tisztították meg a találkozó előtt, a kezdésre ismét vastag hótakaró borította a játékteret.

A körülményeknek megfelelően nem a szép, technikás futball játszotta a főszerepet a meccsen, a csúszós pályán nehezen boldogultak a játékosok, sokszor gondot okozott, hogy a labda elakadt a hóban. Az első félidőben egy 16-oson belüli kezezés miatt megítélt büntetőt Zsótér Donát értékesített, az első 40 perc egygólos magyar vezetéssel ért véget.

A fordulás után is a magyar válogatott támadójátéka volt hatékonyabb, Zsótér szabadrúgásból volt eredményes, majd egy szöglet után Koszta Márk közeli lövéssel állította be a 3-0-s végeredményt. Az U17-es válogatott számára ez a mérkőzés jelentette a főpróbát a hazai rendezésű Eb-elitkörre, amelyet március 26-án kezd meg a csapat Telkiben Finnország ellen – adta hírül az mlsz.hu.

A körülményeknek megfelelően nem a szép, technikás futball játszotta a főszerepet a meccsen, a csúszós pályán nehezen boldogultak a játékosok, sokszor gondot okozott, hogy a labda elakadt a hóban. Az első félidőben egy 16-oson belüli kezezés miatt megítélt büntetőt Zsótér Donát értékesített, az első 40 perc egygólos magyar vezetéssel ért véget.

A fordulás után is a magyar válogatott támadójátéka volt hatékonyabb, Zsótér szabadrúgásból volt eredményes, majd egy szöglet után Koszta Márk közeli lövéssel állította be a 3-0-s végeredményt. Az U17-es válogatott számára ez a mérkőzés jelentette a főpróbát a hazai rendezésű Eb-elitkörre, amelyet március 26-án kezd meg a csapat Telkiben Finnország ellen – adta hírül az mlsz.hu.

Magyarország–Szlovákia 3–0 (1–0)
Magyarország:
Ivancsics Alex – Bedi Noel, Nagy Ádám, Polgár Kristóf, Spandler Csaba – Vida Máté, Murai Márk, Takács Krisztofer (Gazdag Dániel, 41.) – Bölcsföldi Milán (Grabant Bence, 55.), Tihanyi Olivér (Koszta Márk, 60.), Zsótér Donát. Szövetségi edző: Pisont István
G:
Zsótér Donát (2), Koszta Márk

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24

Szűcs Tamás a Szoboszlai Dominiknek adott gólpasszáról: Tudtam, hogy ott lesz

Magyar válogatott
2026.06.10. 09:25
Ezek is érdekelhetik