Női válogatott: négycsapatos torna az augusztusi programban

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2013.07.24. 21:31
A vb-selejtezőkre készülő magyar női labdarúgó-válogatott augusztusban négycsapatos nemzetközi tornán vesz részt Balatonfüreden.

A Vágó Attila vezette női válogatott tagjai rövid, néhány hetes szabadság után múlt hét végén, Telkiben megkezdték a felkészülést a világbajnoki-selejtezősorozatra. A tétmeccsekre való készülődés legfontosabb állomása a balatoni nyár programjaiba is remekül illeszkedő Balaton Kupa lesz, amelyet, az eddigi legjelentősebb magyarországi rendezésű nemzetközi női tornaként, hagyományteremtő szándékkal (és a későbbiekben a tervek szerint egyre bővülő mezőnnyel) rendez meg a Magyar Labdarúgó-szövetség.

A négycsapatos viadalon a magyar válogatott mellett a szlovák, a cseh és a lengyel nemzeti csapat vesz részt, a mérkőzésekre augusztus 20-án és augusztus 22-én kerül sor Balatonfüreden. Az első játéknapon magyar–szlovák és cseh–lengyel találkozót rendeznek, a második játéknapon a két győztes a tornagyőzelemért, a két vesztes a harmadik helyért mérkőzik meg egymással.

Vágó Attila a múlt hétvégi, telki edzőtáborozás után az mlsz.hu-nak elmondta: a Balaton-kupa előtt összesen háromszor két napot készül együtt a keret, és bár a legfontosabb idei cél a tétmeccseken való eredményes szereplés, a hazai rendezésű tornán egyértelműen az aranyérem megszerzéséért játszanak a lányok.

„A rövid szabadság utáni első összetartásunk jól sikerült, a lányok nagyon örültek, hogy újra láthatták egymást. Jó hangulatban, kiváló körülmények között gyakoroltunk együtt Telkiben, technikai és taktikai felkészítés is szerepelt a programban. A Balaton Kupa a vb-selejtezőkre való felkészülés legjelentősebb állomása lesz, már csak azért is, mert hazai pályán, remélhetőleg nagy számú közönség előtt léphetünk pályára. A viadalnak a végső győzelem reményében vágunk neki, és meggyőződésem, hogy jó esélyünk lesz a sikerre. Az első ellenféllel, a szlovák csapattal szemben jó eredményeket értünk el az utóbbi időszakban, a második mérkőzésen pedig a hazai pálya jelentette előny segítségével nyerhetünk az egyaránt komoly játékerőt képviselő lengyel vagy cseh válogatott ellen” – fogalmazott a női szakág vezetője.

A BALATON-KUPA PROGRAMJA
Augusztus 20:

Csehország–Lengyelország, 14.00
Magyarország–Szlovákia, 16.30
Augusztus 22:
Bronzmérkőzés, 14.00
Döntő, 16.30

Legfrissebb hírek

Ellenfelet kapott a Ferencváros női együttese a Bajnokok Ligájában

Bajnokok Ligája
2026.06.19. 09:13

Női labdarúgó-vb-selejtező: Hollandiával játszik a magyar válogatott

Magyar válogatott
2026.06.18. 13:33

Az Európa-bajnokot is megkaphatja a magyar női labdarúgó-válogatott

Magyar válogatott
2026.06.17. 17:07

Női NB I: tarolt a bajnok Ferencváros a RangAdó díjátadón

Labdarúgó NB I
2026.06.02. 22:44

Női foci: magyar játékos lett az osztrák Bundesliga legjobbja

Légiósok
2026.05.29. 11:08

Távozik a Barca kétszeres aranylabdás játékosa – hivatalos

Spanyol labdarúgás
2026.05.27. 09:10

Rangadót nyert Felcsúton az FTC, az élen végzett a női NB I alapszakaszában

Labdarúgó NB I
2026.05.16. 21:00

Az ETO kiütötte a PMFC-t a női NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.05.15. 18:54
Ezek is érdekelhetik