Újpest: névadó lett a vb-döntős, európai gólkirály legenda

MTI MTIMTI MTI
2015.09.12. 12:15
Zsengellér Gyuláról, a magyar labdarúgó-válogatott egykori világbajnoki ezüstérmes, legendás játékosáról tornacsarnokot neveztek el szombaton Újpesten.

A több mint száz résztvevő jelenlétében megtartott ünnepségen a kiváló csatár tiszteletére emléktáblát helyeztek el az Erzsébet utcai Lázár Ervin Általános Iskolában. Az eseményre abból az alkalomból került sor, hogy az Újpest négyszeres bajnok és ötszörös gólkirály támadója idén decemberben lenne 100 esztendős.

A megemlékezés civil kezdeményezésre jött létre, az ötletgazda az újpesti labdarúgó-hagyományokat lelkesen ápoló, az iskolában futballt oktató Kovács Zoltán, a finanszírozó pedig Kalocsai György vállalkozó volt.

Wintermantel Zsolt, a főváros IV. kerületének polgármestere beszédében felhívta a figyelmet arra: az avatást azért is volt jó gondolat az Újpest–Ferencváros rangadó napjára időzíteni, mert Zsengellér Gyula 1947 őszén éppen a zöld-fehérek ellen játszotta az utolsó mérkőzését az Újpest színeiben, mielőtt Olaszországba szerződött.

Az 1999-ben, 83 éves korában elhunyt Zsengellér Gyula idehaza a Salgótarjánban és az Újpestben játszott, majd az AS Románál folytatta a pályafutását. A magyar válogatottban 39 mérkőzésen 32 gólt szerzett, a csapattal 1938-ban vb-döntőben szerepelt. Egy évvel később 56 találatával Európa legeredményesebb góllövője volt.

 

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24

Szűcs Tamás a Szoboszlai Dominiknek adott gólpasszáról: Tudtam, hogy ott lesz

Magyar válogatott
2026.06.10. 09:25
Ezek is érdekelhetik