Eb 2020: azoknak sincs veszve a budapesti csoportkör, akik nem kaptak elsőre jegyet

2019.08.07. 17:11
null
Később még jegyhez juthatnak a magyar szurkolók a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokságra (Fotó: Tumbász Hédi)
19 millió jegyigénylés érkezett az Európai Labdarúgó-szövetséghez a 2020-as Eb-re, ám csak 1.5 millió belépő találhatott gazdára első körben. Azok, akik nem jutottak jegyhez, 2020 tavaszáig három különböző, de szintén hivatalos úton vásárolhatnak még – adott tájékoztatást a Magyar Labdarúgó-szövetség.

 

A vártnál korábban, augusztus 6-án megtörtént a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokságra eddig elérhető jegyek kisorsolása, amelynek eredményéről minden jegyigénylőt a regisztrációkor megadott e-mail címen értesített az UEFA – számolt be az MLSZ honlapja.

A mostani, első körben kisorsolt mintegy 1.5 millió jegyre több mint 19 millió igénylés érkezett az UEFA-hoz, ami azt is jelenti, nem minden igénylő örülhetett kedd este: az Európai Labdarúgó-szövetség ekkor küldte ki az értesítéseket az eredményről.

Az MLSZ hozzáteszi, számukra sincs veszve minden, hiszen jövő nyárig további jegyek is elérhetőek lesznek – igaz, már sokkal kisebb számban, mint a most véget érő első fázisban.

A most kisorsolt jegyigénylőknek augusztus 18-ig kell kifizetniük jegyeik árát az UEFA tájékoztató e-mailjében megjelölt módon, ugyanazon a felületen, amelyen korábban a jegyeket igényelték. Akik ezt a határidőig nem teszik meg, azok elveszítik jegyeiket – olvasható a tájékoztatóban.

A ki nem fizetett jegyek a Fans First programba kerülnek át, ahol azok a szurkolók vásárolhatják majd meg őket, akik a mostani sorsoláson nem jártak szerencsével. A program további részleteiről az UEFA a későbbiekben küld tájékoztatást, így érdemes a regisztrációkor megadott e-mail fiókot (és annak levélszemét mappáját is) rendszeresen ellenőrizni.

2019 decemberében a kontinenstornára kijutott nemzetek szurkolói számára további jegyek válnak elérhetővé, de ezúttal is sokkal alacsonyabb számban, mint az a mostani fázisban történt. Ha egy csapat a Nemzetek Ligája rájátszásából kvalifikálja magát a 2020-as Európa-bajnokságra, akkor a szurkolói 2020 áprilisában tudnak majd jegyet váltani.

Azoknak a szurkolóknak, akik jegyhez jutottak, és azt/azokat augusztus 18-ig ki is fizetik, de mégsem tudnak részt venni a mérkőzésen, lehetőségük lesz a jegyeiket újra értékesíteni az UEFA hivatalos platformján ugyanazért az árért, amennyiért megvették azokat. Ekkor tehát újabb belépőket lehet majd megvásárolni. Ezen fázis részleteiről 2020 tavaszán ad majd tájékoztatást az UEFA.

Legfrissebb hírek

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
10 órája

Szumó Eb: fiatal, de rutinos csapattal utazik a magyar válogatott

Egyéb egyéni
2026.06.24. 18:38

Vívó Eb: ötödik a férfi tőrcsapat

Egyéb egyéni
2026.06.21. 17:46

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket

Minden más foci
2026.06.21. 17:44

Az UEFA 10 millió euróra büntette az Olympique Marseille-t

Francia labdarúgás
2026.06.17. 19:47

„Tisztelettel, de határozottan elutasítjuk” – a vb újoncai bírálják az UEFA elnökét

Foci vb 2026
2026.06.15. 13:23

Az új idényben OTP Bank Liga lesz a labdarúgó NB I hivatalos neve

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 14:30

Vági Márton: Az MLSZ gazdálkodása biztos lábakon áll

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 08:33
Ezek is érdekelhetik