Szilágyi Áron nem feszül rá; látogatóban egy legendás futballedzőnél

S. T. J.S. T. J.
2019.09.06. 23:58
A Nemzeti Sport szombati számából ajánljuk.

„Kiegyensúlyozott mérkőzést játszottunk, a huszadik és a hetvenedik perc között egyik együttes sem tudott a másik fölé kerekedni. Inkább nekünk voltak nagyobb lehetőségeink, de elismerem, az utolsó tíz percben Montenegró több gólt szerezhetett volna. Amit nehéz elfogadni, az a második hazai gólt megelőző hiba.” Többek között erről is beszélt a podgoricai felkészülési mérkőzés kapcsán Marco Rossi, a labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya. Értékeltük a látottakat.
„Kiegyensúlyozott mérkőzést játszottunk,
a huszadik és a hetvenedik perc között egyik együttes sem tudott a másik fölé kerekedni. Inkább nekünk voltak nagyobb lehetőségeink, de elismerem, az utolsó tíz percben Montenegró több gólt szerezhetett volna. Amit nehéz elfogadni, az a második hazai gólt megelőző hiba.”
Többek között erről is beszélt a podgoricai felkészülési mérkőzés kapcsán Marco Rossi, a labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya. Értékeltük a látottakat.

A kongói magasember, Chanel Mokango keresztszalag-szakadás miatt legalább fél évre kidőlt, ami azzal is együtt járt, hogy a helyére új légióst kellett keresnie a DVTK női kosárlabdacsapatának. A kutatómunka a jelek szerint sikerrel járt, a klub nagyon közel áll a megegyezéshez egy olyan játékossal, aki – ha nem is száz százalékig – képes lehet pótolni az afrikai centert. Miskolcon jártunk a bajnoki ezüstérmes Aluinvent DVTK első edzőmérkőzésén, amelyen a szlovák Rózsahegy együttesével találkozott Cziczás László csapata.

Noha már újra edzésbe állt, ez még nem a tokiói felkészülés része, és a világkupa-sorozat is csak novemberben kezdődik. Ráadásul a jelen állás szerint Szilágyi Áron azt a viadalt kihagyja, vagyis az idény neki csak január végén kezdődik. A kétszeres olimpiai bajnok kardvívó lapunknak elmondta, edzőjével, Decsi Andrással azt beszélték meg, hogy ezeket a mostani erőnléti edzéseket is nyugodtan, s nem az idényre ráfeszülve végzi.

Keszthelyi otthonában kerestük fel a legendás futballedzőt, Szőcs Jánost, aki úgy mesélt az ötven, hatvan, hetven évvel ezelőtti történésekről, mintha tegnap lett volna azoknak részese. Szóba kerültek a Bozsik Józsefnél tett látogatásai, játékos- és edzői pályafutása mérföldkövei, valamint természetesen az 1972-es csoda is, amikor feljutott az NB I-be a ZTE csapatával.

Legfrissebb hírek

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
3 órája

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte; Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

E-újság
2026.06.26. 23:50

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat; Fernando Fernández: A spanyoloknak a stílusuk a legveszélyesebb fegyverük

E-újság
2026.06.26. 00:11

A mexikói Pumasnál magyar edzők nevét áldják; az ETO megverte a Fradi ellenfelét

E-újság
2026.06.24. 23:55

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
2026.06.23. 23:50

Messi és Messi!!!; Kenéz György: 70

E-újság
2026.06.23. 00:20

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán; Kopasz Bálint: Ez a királyok viadala, a bajnok viselkedjen férfiként!

E-újság
2026.06.21. 23:59

Lamine Yamal még nem áll készen egy teljes mérkőzésre; Siklósi Gergely: Árnyékai vagyunk önmagunknak

E-újság
2026.06.20. 23:14
Ezek is érdekelhetik