Mire készíti fel a sportpszichológus a magyar válogatottat?

S. T. J.S. T. J.
2020.03.10. 23:23
A Nemzeti Sport szerdai számából ajánljuk.

• Összeállításunkból kiderül, hogy nem kell aggódni a magyar labdarúgó-válogatott olasz szövetségi kapitánya és stábja egészsége miatt, Marco Rossi ugyanis január eleje óta Magyarországon tartózkodik, s azóta csak a Nemzetek Ligája amszterdami sorsolására utazott el külföldre. Lénárt Ágota sportpszichológus, egyetemi tanszékvezető lapunknak elmondta, kulcskérdés, hogy a Bulgária elleni pótselejtezőre arra is felkészítsék a játékosokat, hogy milyen lesz majd üres lelátók előtt futballozni Szófiában.
• Összeállításunkból kiderül, hogy nem kell aggódni a magyar labdarúgó-válogatott olasz szövetségi kapitánya és stábja egészsége miatt, Marco Rossi ugyanis január eleje óta Magyarországon tartózkodik, s azóta csak a Nemzetek Ligája amszterdami sorsolására utazott el külföldre. Lénárt Ágota sportpszichológus, egyetemi tanszékvezető lapunknak elmondta, kulcskérdés, hogy a Bulgária elleni pótselejtezőre arra is felkészítsék a játékosokat, hogy milyen lesz majd üres lelátók előtt futballozni Szófiában.

Munkatársaink jelen voltak a Leipzig–Tottenham BL-nyolcaddöntő visszavágóján, de nemcsak a mérkőzésről küldtek beszámolót szóban és képben, hanem azt is megmutatták, miként zajlottak a meccs előtti órák Lipcse belvárosában, és persze kiszúrták a magyar zászlóval érkező szurkolókat is. Képes összeállításunkból az is kiderül, hogy miközben a szász település belvárosa felett méltóságteljesen lengett az RB Leipzig lobogója, a belvárosi kocsmák angol megszállás alá kerültek.

Magyarországot is elérte a koronavírus-járvány, a keddi napon az operatív törzs a hazai sportrendezvények kapcsán teljes körű javaslatot tett a kormánynak, amely várhatóan szerdán dönt az ügyben. Összegyűjtöttük, hogy a magyarországi eseményeket, a magyar csapatok és versenyzők életét miképp befolyásolja a kialakult helyzet itthon és külföldön. Természetesen utánanéztünk annak is, mi a helyzet a jövő hétre tervezett birkózó és női kézilabda olimpiai selejtezővel.

Egy hétvége, két mérkőzés. Hajrá, foci! mellékletünkben bemutatjuk Szabó Leventét, aki a Mol Fehérvár FC játékosaként múlt szombaton a Puskás Akadémia ellen az élvonalban, vasárnap pedig a klub második csapatában játszott az NB III Nyugati csoportjában. Az NB I-ben ez volt a második mérkőzése, s a negyedik fehérvári gólban főszerepet játszott. A Székesfehérváron született 20 esztendős támadó 2015-ben Győrből igazolt Olaszországba, ahol az Atalantával korosztályos bajnok lett, a Genoa tagjaként pedig többször a felnőttkerettel edzett.

Legfrissebb hírek

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
7 órája

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte; Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

E-újság
2026.06.26. 23:50

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat; Fernando Fernández: A spanyoloknak a stílusuk a legveszélyesebb fegyverük

E-újság
2026.06.26. 00:11

A mexikói Pumasnál magyar edzők nevét áldják; az ETO megverte a Fradi ellenfelét

E-újság
2026.06.24. 23:55

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
2026.06.23. 23:50

Messi és Messi!!!; Kenéz György: 70

E-újság
2026.06.23. 00:20

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán; Kopasz Bálint: Ez a királyok viadala, a bajnok viselkedjen férfiként!

E-újság
2026.06.21. 23:59

Lamine Yamal még nem áll készen egy teljes mérkőzésre; Siklósi Gergely: Árnyékai vagyunk önmagunknak

E-újság
2026.06.20. 23:14
Ezek is érdekelhetik