Dzsudzsák nélküli keret; hibátlan bajor menetelés

S. T. J.S. T. J.
2020.08.24. 22:58
A Nemzeti Sport keddi számából ajánljuk.

A telki kerethirdetés kapcsán interjút adott lapunknak Marco Rossi. A magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya tavaly november 19-én találkozott legutóbb a játékosokkal. A szakvezető elmondta, a keret összeállítása most komplikáltabb volt, mint máskor, jóval több szempontot kellett figyelembe vennie: van, aki sérült, más nincs megfelelő állapotban, megint másnak nincs csapata. Nem véletlen, hogy a novemberihez képest 11 új név található a mostani névsorban. Hogy a törökök és az oroszok elleni Nemzetek Ligája-találkozót a szófiai Eb-pótselejtezőre való felkészülésnek tekinti-e az olasz tréner, kiderül cikkünkből.
A telki kerethirdetés kapcsán interjút adott lapunknak Marco Rossi. A magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya tavaly november 19-én találkozott legutóbb a játékosokkal. A szakvezető elmondta, a keret összeállítása most komplikáltabb volt, mint máskor, jóval több szempontot kellett figyelembe vennie: van, aki sérült, más nincs megfelelő állapotban, megint másnak nincs csapata. Nem véletlen, hogy a novemberihez képest 11 új név található a mostani névsorban. Hogy a törökök és az oroszok elleni Nemzetek Ligája-találkozót a szófiai Eb-pótselejtezőre való felkészülésnek tekinti-e az olasz tréner, kiderül cikkünkből.

Szlovén válogatott kosárlabdázóval erősített a KSC Szekszárd. A tolnai együttesnél májusra kialakult a teljes játékoskeret, amely alaposan kicserélődött a 2019–2020-as idényhez képest. Egyedül az amerikai Erica McCall maradt a légiósok közül, viszont mindhárom érkező külföldi kapcsán kijelenthető, nem zsákbamacskát vettek. Az amerikai-magyar Goree Cyesha, a szerb Maja Skorics és a szlovén Zala Friskovec is az NB I-ben játszott az előző évben, években. Utóbbi tavaly érkezett a Csatához, s most Budapestről költözött Szekszárdra. Hogy mi motiválta a 180 centis irányító döntését, kiderül interjúnkból.

A Dabas elleni első felkészülési mérkőzésüket sérülés miatt kihagyta, s még mindig nem jött rendbe teljesen Bánhidi Bence. A Mol-Pick Szeged 25 éves, 72-szeres válogatott beállója továbbra is gyógytornára jár, kezelgeti magát, miközben már a csapattal edz és a meccseken is játszik. Jó éve volt eddig, hiszen bekerült az Európa-bajnokság álomcsapatába, megválasztották az Év kézilabdázójának hazánkban, és a Bajnokok Ligájában volt a forduló legjobb játékosa. Hogy mi a véleménye a zárt kapus meccsekről a szegediek kulcsemberének, azt is megtudhatják cikkünkből.

Legfrissebb hírek

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
11 órája

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte; Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

E-újság
2026.06.26. 23:50

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat; Fernando Fernández: A spanyoloknak a stílusuk a legveszélyesebb fegyverük

E-újság
2026.06.26. 00:11

A mexikói Pumasnál magyar edzők nevét áldják; az ETO megverte a Fradi ellenfelét

E-újság
2026.06.24. 23:55

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
2026.06.23. 23:50

Messi és Messi!!!; Kenéz György: 70

E-újság
2026.06.23. 00:20

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán; Kopasz Bálint: Ez a királyok viadala, a bajnok viselkedjen férfiként!

E-újság
2026.06.21. 23:59

Lamine Yamal még nem áll készen egy teljes mérkőzésre; Siklósi Gergely: Árnyékai vagyunk önmagunknak

E-újság
2026.06.20. 23:14
Ezek is érdekelhetik